


Vilnius. Aplinkos ministerijos atnaujintas Nacionalinis oro taršos mažinimo planas papildytas naujomis ir kituose strateginio planavimo dokumentuose nurodytomis žemės ūkio, energetikos, transporto ir pramonės sektoriams skirtomis priemonėmis, kurios padės greičiau sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir pagerinti oro kokybę.
Oro taršai amoniaku mažinti žemės ūkio sektoriuje numatyta tobulinti aplinkosauginius reikalavimus subalansuotam organinių ir mineralinių trąšų naudojimui, taip pat teikti finansinę paramą tiems, kurie ūkininkauja ekologiškai ir taiko aplinkai palankius ūkininkavimo metodus.
Naujos priemonės iki 2030 m. padės pasiekti azoto oksidų, amoniako ir nemetaninių lakiųjų organinių junginių kiekio sumažinimo tikslus, kurie mūsų šaliai nustatyti pagal tarptautinius ir Europos Sąjungos teisės aktus.
Pakeistą Nacionalinį oro taršos mažinimo planą per du mėnesius reikės pateikti Europos Komisijai. Jis turės būti peržiūrimas ne rečiau kaip kas ketverius metus ir galės būti koreguojamas ar pildomas, pagal poreikį įtraukiant papildomų priemonių oro taršai mažinti.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Siūloma didinti sumedžiojamų vilkų limitą
2023-09-21 -
Pasvalyje pradėjo veikti viena didžiausių biometano gamyklų Europoje
2023-09-18 -
Kad ateities kartos turėtų kokybišką mišką
2023-09-15
Skaitomiausios naujienos
-
Elektroninis Tręšiamųjų produktų naudojimo žurnalas jau privalomas visiems
2023-08-25 -
Paskelbti didžiausi Lietuvos žemvaldžiai
2023-09-18 -
Pakeistos agrarinės aplinkosaugos įgyvendinimo taisyklės, didės išmokos
2023-08-25
(0)