Vilnius. Aplinkos ir Energetikos ministerijų atnaujinto Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021–2030 m. (NEKSVP) projektas derinti su visuomene pratęsiamas iki rugsėjo 22 d. Dokumentas papildomai pateiktas konsultacijoms ir su Europos Komisija.
Iš visuomenės gautas pastabas ministerijos nagrinės ir į jas atsižvelgs atnaujindamos šį dokumentą iki galutinio jo patvirtinimo 2024 m. birželio 30 dienos.
Šiame dokumente užfiksuoti ambicingi tikslai ir uždaviniai, kurių Lietuva sieks iki 2030 m., bei numatytos priemonės šiems tikslams pasiekti.
„Džiaugiamės, kad atnaujintas Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų planas sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo – projektas peržiūrėtas daugiau nei 800 kartų. Tai rodo didelį piliečių susidomėjimą ir pasirengimą prisidėti įgyvendinant ambicingus energetikos ir klimato tikslus.
Norime, kad informacija pasiektų kuo daugiau suinteresuotųjų grupių, todėl nusprendėme terminą pratęsti. Šis papildomas laikas, kurį suteikėme derinimo procesui, leis sukurti geresnę strategiją, atspindinčią mūsų vertybes ir įsipareigojimus“, – sako aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.
2021 m. antroje pusėje abi ministerijos inicijavo NEKSVP atnaujinimą. Šiam tikslui įkurtos 5 dekarbonizacijos (transporto, žemės ūkio ir miškininkystės, pramonės, atliekų ir žiedinės ekonomikos, energetikos) ir 3 energetikos (energijos vartojimo efektyvumo, vidaus rinkos ir mokslinių tyrimų, inovacijų ir konkurencingumo) darbo grupės.
Jose pristatytos ir aptartos esamos priemonės, per susitikimus socialiniai ir instituciniai partneriai pateikė apie 600 priemonių pasiūlymų. Po atliktos šių priemonių analizės, į papildomų priemonių sąrašą iš viso įtraukta 80 priemonių.
Pasitelkus Lietuvos energetikos agentūros ir Aplinkos apsaugos agentūros ekspertus, atlikti priemonių modeliavimai. Jų rezultatas – su esamomis ir papildomomis priemonėmis bus pasiektas Lietuvai nustatytas 21 proc. iki 2030 m., palyginti su 2005 m. ŠESD sumažinimo tikslas.
Taip pat bus pasiektas 70 proc. atsinaujinančių energijos išteklių bendrame galutiniame energijos sunaudojime ir 100 proc. – elektros energijos sunaudojime. Apskaičiuota, kad sektorių transformacijai bus skiriama 12 mlrd. viešųjų investicijų.
Neseniai žemdirbiai pareiškė, kad NEKSVP juos neramina, nes tiksliai neaišku, kaip skaičiuojami išmetimai ir sutaupymo prognozės.
Atnaujinto Plano projektas teikiamas viešajai konsultacijai čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Plečiamas saugomų teritorijų tinklas
2024-11-21 -
Pasodintas pirmas eksperimentinis agromiškininkystės laukas
2024-11-15 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)