


Londonas. Būtina suteikti juridines teises ir apsaugą ne tik gyvūnams, bet ir upėms ir net medžiams. Tik šitaip pavyks išspręsti biologinės įvairovės nykimo problemą, teigia britų ekspertai ataskaitoje „Law in the Emerging Bio Age“.
Mat Ekvadoras ir Bolivija jau įtvirtino vadinamąsias gamtos pasaulio teises, o Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme vykdoma kampanija, kuria siekiama, kad ekocidas (ekstensyvi žala natūraliam kraštovaizdžiui) taptų baudžiamu nusižengimu.
Ataskaitos bendraautorės Wendy Schultz (Vendi Šulc) teigimu, šiuo klausimu svarbu ką nors daryti, nes biologinė įvairovė sparčiai nyksta, rašo „The Guardian“.
Kitas ataskaitos rengėjas ir tyrėjas Trishʼas OʼFlynnʼas (Trišas Oflinas) sako, kad teisinė sistema turėtų apimti viską: nuo šunų iki upių ar robotų.
„Kartais žmonės galvoja, kad gamta yra tai, kuo galima manipuliuoti. Bet mes ir esame jos dalis, tik priklausome kitai rūšiai“, – teigia T. OʼFlynnʼas. Jis taip pat priduria, kad nežmogiškiems subjektams irgi turėtų būti leidžiama išnaudoti visą kognityvinį, emocinį, socialinį potencialą.
Pasak tyrėjo, tokia teisė turėtų būti suteikta intensyvių kiaulių ūkių paršavedėms, veršeliams, atskirtiems nuo motinų, augintiniams.
Ataskaitą parengė Anglijos ir Velso advokatų organizacija „Law Society“.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“
2025-04-14 -
G. Paluckas: nereikėtų naikinti miškų ūkio
2025-04-10 -
Gamta žaidžia ne pagal taisykles: kaip ūkininkams prisitaikyti?
2025-04-09
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)