Basf m1 2024 06 14
Aplinka, miškai
Britai siūlo suteikti juridines teises gyvūnams, medžiams ir upėms
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Londonas. Būtina suteikti juridines teises ir apsaugą ne tik gyvūnams, bet ir upėms ir net medžiams. Tik šitaip pavyks išspręsti biologinės įvairovės nykimo problemą, teigia britų ekspertai ataskaitoje „Law in the Emerging Bio Age“.

Mat Ekvadoras ir Bolivija jau įtvirtino vadinamąsias gamtos pasaulio teises, o Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme vykdoma kampanija, kuria siekiama, kad ekocidas (ekstensyvi žala natūraliam kraštovaizdžiui) taptų baudžiamu nusižengimu.

Ataskaitos bendraautorės Wendy Schultz (Vendi Šulc) teigimu, šiuo klausimu svarbu ką nors daryti, nes biologinė įvairovė sparčiai nyksta, rašo „The Guardian“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kitas ataskaitos rengėjas ir tyrėjas Trishʼas OʼFlynnʼas (Trišas Oflinas) sako, kad teisinė sistema turėtų apimti viską: nuo šunų iki upių ar robotų.

„Kartais žmonės galvoja, kad gamta yra tai, kuo galima manipuliuoti. Bet mes ir esame jos dalis, tik priklausome kitai rūšiai“, – teigia T. OʼFlynnʼas. Jis taip pat priduria, kad nežmogiškiems subjektams irgi turėtų būti leidžiama išnaudoti visą kognityvinį, emocinį, socialinį potencialą.

Pasak tyrėjo, tokia teisė turėtų būti suteikta intensyvių kiaulių ūkių paršavedėms, veršeliams, atskirtiems nuo motinų, augintiniams.

Ataskaitą parengė Anglijos ir Velso advokatų organizacija „Law Society“.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos