Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Žemės valdymą ir naudojimą formuos Aplinkos ministerija
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Vyriausybei pritarus Aplinkos ministerijos nuostatų pakeitimams, įtvirtinta, kad Aplinkos ministerija nuo šiol formuos valstybės žemės valdymo ir naudojimo politiką.

Trečiadienį Vyriausybės priimti nuostatų pakeitimai numato, kad Aplinkos ministerija iš Žemės ūkio ministerijos perima žemės tvarkymo funkcijas: žemės reformos, žemėtvarkos, Nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės, geodezijos, kartografijos, erdvinių duomenų rinkinių tvarkymo ir Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros plėtojimo sričių politikos formavimo funkcijas.

Taip bus užbaigtas pirmasis valstybinės žemės valdymo ir naudojimo pertvarkos etapas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Antrajame valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformos etape numatyta reglamentuojamų procesų ir institucijų funkcijų žemės naudojimo politikos srityje peržiūra ir optimizavimas, teisinio reguliavimo tobulinimas.

Planuojama spręsti, kaip tobulinti žemėtvarkos, servitutų nustatymo, specialistų atestavimo, kadastrinių matavimų, žemės paėmimo visuomenės poreikiams ir kitų procesų reglamentavimą.

Dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir jos funkcijų perdavimo diskutuota ne kartą, pavasarį tai aptarta ir parlamentiniame Kaimo reikalų komitete, tuomet jo nariai suformavo siūlymą Vyriausybei nesiimti aiškaus sutarimo neturinčių pertvarkų dabartiniame fone.

Vis dėlto spalį Vyriausybė pritarė, kad būtų pakeistas Nacionalinės žemės tarnybos pavaldumas – ši įstaiga nuo kitų metų pradžios tampa pavaldi Aplinkos ministerijai. Kartu Vyriausybė pavedė aplinkos ministrui rūpintis žemės tvarkymo, žemės reformos, žemėtvarkos, geodezijos, kartografijos, nekilnojamojo turto kadastro, erdvinių duomenų rinkinių tvarkymo ir Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros plėtojimo sritimis.

Parengta: pagal AM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos