Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Žemės ūkio ministras lieka poste

Vilnius. Po susitikimo su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad ministras lieka dirbti, kol teisėsauga nepatikrins informacijos dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių.

„Kol aš neturėsiu pilnos informacijos, tol galutinio sprendimo nepriiminėsiu“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

„Į visus mano užduotus klausimus aš gavau atsakymus, tačiau yra dar viena aplinkybė, kurią aš patikslinau ir tai faktas – tiek prokuratūra, tiek Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi patikrinimą šioje istorijoje“, – kalbėjo premjeras.

Bioversija 23 04 27

Pasak premjero, aplinkybių patikrinimas teisėsaugoje neužtruks ilgiau dešimties dienų, tada ji turėtų priimti sprendimą, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Antradienį žemės ūkio ministras į parlamentarų klausimus apie šeimos ūkininkavimą atsakinėjo ir Seimo plenarinių posėdžių salėje.

Čia jis tikino sąžiningai vykdantis Seimo nario priesaiką ir nemanantis, kad jo elgesys meta šešėlį visai Vyriausybei. „Nežinau, ką reiškia tas metamas šešėlis. Manau, kad to šešėlio nėra“, – teigė ministras.

Jis priminė, kad žemės ūkio ministerija yra viena iš lyderių dėl pradėtų reformų.

„Kaip žemės ūkio ministras iš tikrųjų turiu labai didelę patirtį žemės ūkio veikloje tiek kaip ūkininko, tiek kaip žemės ūkio politiko. Man labai gerai matosi spragos, kurios turi būti taisomos. Žemės ūkio ministerija, yra, manau, viena iš lyderių dėl pradėtų reformų pačioje ministerijoje ir jos institucijose. Labai būtų gaila, kad tie procesai sustotų“, – kalbėjo B. Markauskas.

Tuo pačiu jis tikino gerbiantis ir prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonę.

B. Markauskas prašė, kad būtų atskiriami du laikotarpiai: kai jis dirbo mamos ūkyje ir kai tapo Seimo nariu. „Nuo tos dienos, kai tapau, nė vienos žodinės ar rašytinės sutarties neatsirado“, - apie ūkio veiklą ir konfliktą dėl žemės sklypo dirbimo kalbėjo B. Markauskas.

Jis patikino turintis dviejų kaimynių raštišką paliudijimą, kad jos matė, kad B. Markauskas kalbėjo su žemės Klaipėdos rajone savininku Ramučiu Lėliu.

„Paliudijo, kada buvo matuojama žemė... buvo žemėtvarkininkas ir visi keturi tų sklypų savininkai... ir paliudijo, kad aš buvau priėjęs prie Lėlio, pasisveikinau. Žinoma, jos negirdėjo pokalbio esmės, bet kadangi aš su visais visais keturiais savininkais tariausi dėl žemės galimybės toliau ją dirbti, ir kiti tai patvirtino, ir su Lėliu gi ne apie orą kalbėjau“, – sakė ministras.

„Tai šiuo atveju yra žodis prieš žodį. Praėjo ketveri metai, ir Lėlys bet kada, jeigu jis turėjo abejonę... Jeigu būtų buvę pasakyta, kad negalima dirbti, būčiau tikrai nedirbęs“, – aiškino B. Markauskas.  

B. Markauskas antradienį sakė neatsisakantis ankstesnių planų išparduoti savo ūkį: nuosavą žemę žada nuomoti savo ūkininkaujančiam kaimynui, o dėl gyvulių išpardavimo taip pat jau beveik susitarta.

Antradienį palaikymą ministrui išsakė ir keturiolika Lietuvos žemdirbių savivaldos organizacijų, išplatinusios viešą pareiškimą.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos