Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Žemdirbiams aktuali informacija dėl koronaviruso

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos interneto svetainėje atsirado nauja rubrika, kurioje pateikiama aktuali informacija ūkininkams ir kitiems besidomintiems.

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai rengia operatyvius ir aktualius atsakymus pačiais svarbiausiais ir labiausiai žemdirbius dominančiais klausimais. Pateikiame kai kuriuos atsakymus, o visus ir išsamius juos galima rasti minėtoje rubrikoje „Svarbiausia informacija dėl koronaviruso“.

Kaip karantino paskelbimas palies paraiškų priėmimą, patikras bei pasėlių deklaravimą?

Bioversija m7 2024 02 22

Institucijų atliekamos patikros nukeltos bent dviem savaitėms. Galimai bus pakoreguotas ir pasėlių deklaravimo laikas, apie tai žemdirbių visuomenė ir savivaldos atstovai bus informuoti artimiausiu metu. Pareiškėjai turėtų žinoti, kad yra sudaryta galimybė pasėlius deklaruoti iš namų. 

Kaip karantino metu vyks prekyba sėklomis, augalų apsaugos priemonėmis bei technikos detalėmis?

Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimą, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla.

Šis draudimas netaikomas internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų. Taigi, sėklas, augalų apsaugos priemones, technikos detales ir kitas prekes galima įsigyti internetu ar įsigijus ir susitarus su pardavėju atsiimti atsiėmimo punktuose, laikantis higienos reikalavimų.

Ar yra trukdžių gauti fitosanitarinius sertifikatus išvežamai augalinei produkcijai?

Prašymus gauti fitosanitarinius sertifikatus į trečiąsias šalis išvežamai augalinei produkcijai karantino laikotarpiu priima Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) nuotoliniu būdu – per Fitosanitarinio registro informacinę sistemą (FRIS) arba VAT padalinio, kurio aptarnaujamoje teritorijoje yra išvežamas krovinys, elektroninio pašto adresu. Padalinių, atliekančių fitosanitarinį sertifikavimą, elektroninio pašto adresai skelbiami VAT interneto svetainėje.

Ar bus fiksuojamos supirkimo kainos?

Karantino metu mažmenines kainas Vyriausybė reguliuoti gali, todėl, jei bus pastebėta nesąžiningos prekybos atvejų, Vyriausybė neatmeta galimybės fiksuoti bazinių produktų pardavimo kainų.

Ar karantino metu gali būti teikiamos veterinarinės paslaugos?

Veterinarinių paslaugų teikimas ir prekyba veterinariniais vaistais, biocidais ir kitomis veterinarinėmis prekėmis nėra uždrausta. Gyvūnams privalo būti suteikta būtinoji veterinarinė pagalba.

Karantino metu veterinarijos gydytojas gali atvykti į gyvūnų laikymo vietas. Veterinarijos gydytojai, vykstantys į gyvūnų laikymo vietas, turėtų vengti artimo kontakto su laikytoju ir laikytis asmens apsaugos priemonių bei biologinio saugumo reikalavimų, taikomų gyvūnų laikymo vietose.

Ar yra sprendžiamos problemos dėl eilių pasienio postuose?

Apsirūpinimas maistu yra kritiškai svarbus, todėl svarstoma dėl pirmumo teisės maisto produktų vežėjams. Žemės ūkio ministras išsiuntė laišką ES Tarybai ragindamas valstybes nares laikinuosiuose kontrolės punktuose skirti „žaliąsias juostas“ krovininiam transportui, teikiant prioritetą greitai gendantiems maisto produktams ir gyvuliams.

Ar karantino metu keičiasi paraiškų NMA teikimas?

Karantino metu paramos paraiškas iš pareiškėjų priima ir registruoja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniai paramos administravimo skyriai adresais, nurodytais interneto svetainėje.

Paramos paraiška ir su ja pateikiami dokumentai turi būti pateikti pareiškėjo asmeniškai ar per įgaliotą asmenį, šie dokumentai taip pat gali būti pateikiami ir per ŽŪMIS, jei tokia galimybė yra, registruotu paštu ir per kurjerį arba dokumentus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, siunčiant elektroniniu paštu adresais, nurodytais NMA svetainėje, kitomis elektroninėmis priemonėmis ir panašiai.

Karantino metu pareiškėjas pasirašytą paramos paraišką kartu su paramos paraiška pateikiamais dokumentais NMA darbo laiku papildomai gali pateikti pasinaudodamas „paraiškų dėžutėmis“ (specialiai įrengtomis vietomis, kuriose pareiškėjas gali pateikti paramos paraišką tiesiogiai nekontaktuodamas su kitais asmenimis), kurios įrengtos NMA Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose.

Kur galima sužinoti, kada vyksta paraiškų priėmimas?

Paraiškų priėmimas yra patvirtintas žemės ūkio ministro įsakymu, kurio aktuali redakcija yra skelbiama ŽŪM interneto svetainėje, skiltyje „Paraiškų priėmimo grafikai“.

MŪ, ŽŪM, VMVT inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos