Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Veterinarija
Veterinarai būtinąją pagalbą teikia be išlygų

Kaunas/Skuodas. Karantino laikotarpiu ūkiniams gyvuliams nebus teikiamos tik profilaktinės priemonės ir nebūtina veterinarinė pagalba. Gydyti jų veterinarijos gydytojai tikrai neatsisakys.

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos viceprezidentas, privatus veterinarijos gydytojas Petras Tamašauskas teigė, kad šiuo metu nevykdomi profilaktiniai tyrimai, reikalingi sveikos bandos statusui gauti. „Patys, kiek galime, laikomės karantino, be reikalo niekur nevažiuojame, tačiau būtiną pagalbą gyvuliams teikiame“, - sakė P. Tamašauskas.

Darbo, pripažįsta jis, ūkiuose šiuo metu yra daug. Nors veršiavimosi problemų pasitaiko vis rečiau, jas spręsti išmoko patys ūkininkai, tačiau daugiausia sunkumų iškyla po veršiavimosi ir šiuo metu kaip tik tas laikas ir prasideda.

Bioversija m7 2024 11 19

Pasak P. Tamašausko, ūkininkai, kiek jam teko patirti, elgiasi labai atsakingai, paiso karantino, o atvykus veterinarui, išlaiko saugų atstumą – jie patys supranta, kokių problemų iškiltų, jeigu dėl koronaviruso kelias savaites būtų izoliuoti ir negalėtų prižiūrėti gyvulių.

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos viceprezidentas, privatus veterinarijos gydytojas Petras Tamašauskas teigė, kad darbo ūkiuose šiuo metu daug

LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas informavo, kad esant cezario pjūvio būtinybei, traumos, lūžio ar staigaus gaišimo atveju,  t. y., skubiu ir neatidėliotinu atveju, pagalba teikiama be jokių išlygų. Antradienį mobili veterinarinė ambulatorija su prof. Ramūnu Antanaičiu priešakyje išvyko teikti skubios pagalbos sužeistam buliui.

Kadangi klinika vykdo veiklą ir pagal sutartis, o jos sudarytos su kai kuriomis stambiomis bendrovėmis, tai įsipareigojimus taip pat vykdo.

„Šiuo metu neatliekame tik ne pirmo būtinumo operacijų, pavyzdžiui, kastravimo, taip pat dėl gyvūnų pirkimo-pardavimo būtinų tyrimų, tad iš esmės klinika dirba visu pajėgumu. Aišku, imamės visų būtinų higienos priemonių, atsargiai elgiamės su dezinfekcinėmis priemonėmis, nes kolegoms vis primenu, kad žmogaus oda turi barjerinę funkciją, kurią pernelyg dažnas ir nebūtinas dezinfektanto naudojimas gali pažeisti – jį reikia naudoti tik tada, kada tikrai reikia“, - kalbėjo A. Rutkauskas.

LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas informavo, kad skubiu ir neatidėliotinu atveju, pagalba teikiama be jokių išlygų

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) mobiliosios laboratorijos specialistai, ūkiuose tiriantys gyvulių sveikatingumą, pieno kokybės rodiklius ir ūkio pašarų bazę, patariantys reprodukcijos gerinimo klausimais ir pan., karantino metu paslaugų nevykdo. Kaip teigė vyriausiasis gyvulininkystės specialistas Vytas Gudaitis, į ekstra atvejus bus reaguojama, tačiau dėl kasdienių rūpesčių ūkininkai šiuo laikotarpiu konsultuojami tik telefonu. 

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos