Vilnius. Žemdirbiai kreipėsi į teismą dėl tiesioginių žemės išmokų moduliacijos, kurią pritaikius Lietuvos ūkininkai neteko apie 44 mln. litų nacionalinių išmokų paramos. Jie prašo panaikinti naująją subsidijų skaičiavimo tvarką.
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis patvirtino, kad skundas Vilniaus apygardos administraciniam teismui išsiųstas pirmadienį.
Anot jo, Lietuvai nauja subsidijų skaičiavimo tvarka negalėjo būti taikoma, nes šalies išmokos nėra pasiekusios ES lygio. „Mes einame į teismą ginčyti paties moduliacijos taikymo fakto. Mes nesusilyginome išmokų vidurkiais su kitomis ES šalimis, todėl mums negalėjo būti taikoma moduliacija“, – sakė J. Sviderskis.
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis teigia, kad dėl moduliacijos paramos neteko apie 10 tūkst. žmonių ir įmonių
Pasak jo, atsakovė teisme bus Nacionalinė mokėjimo agentūra, kadangi ji atliko mokėjimus pagal naująją tvarką. Tačiau realiai sprendimą dėl naujosios tvarkos priėmė Žemės ūkio ministerija, gavusi Europos Komisijos tarnybinį dokumentą ir jo per du mėnesius neužginčijo.
J. Sviderskio teigimu, dėl moduliacijos paramos neteko apie 10 tūkst. žmonių ir įmonių. „Dėl moduliacijos apie 10 tūkst. juridinių ir fizinių asmenų neteko nacionalinės paramos, tai sudaro apie 44 mln. Lt. Bet jeigu toliau bus taikoma moduliacija, tai už 2013 m. dar neteksim ir bus apie 90 mln. Lt“, – tvirtino asociacijos direktorius.
LŽŪBA vienija apie 200 fizinių ir juridinių asmenų. Nuo šių metų Lietuvai, kaip ir kitoms ES naujokėms, pradėtas taikyti naujas išmokų skaičiavimo būdas. Pagal jį subjektams, kurių bendra ES ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas ir kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. Lt), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc., sumažinant nacionalinę išmoką.
Nacionalinių išmokų bendra suma šiemet siekė 106 mln. Lt. Lietuvos žemdirbiai dabar gauna išmokas, sudarančias apie 50 proc. ES vidurkio, būsimoje finansinėje perspektyvoje jas numatoma padidinti iki 65 proc. Žemdirbiai tikina, kad taikyti moduliaciją galima tik tada, kai išmokos pasieks ES vidurkį.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)