BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Vyriausybė skyrė paramą kiaulių ir paukščių augintojams

Vilnius. Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė 12 mln. eurų paramos skyrimui paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriams. Žemės ūkio ministerija buvo nurodžiusi, kad preliminarus lėšų poreikis paukštininkystei siekia 7,9 mln. eurų, o kiaulininkystei – 4,1 mln. eurų. 

Apie dėl pandemijos iškilusias problemas paukščių ir kiaulių augintojų atstovai kalbėjo jau kurį laiką, teigdami, kad situacija darosi vis dramatiškesnė ir gali prireikti radikalių sprendimų. Praėjusią savaitę žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas parlamentiniame Kaimo reikalų komitete tikino, kad parama - jau pakeliui.

Trečiadienį pristatydamas šį  klausimą Vyriausybei K. Navickas pabrėžė, kad ši parama – ne tik injekcija verslo įmonėms, tačiau ir galimų socialinių problemų sprendimas, nes įmonės yra nemažas darbdavys savo regionuose. „Sustabdžius šių ūkių veiklą, darbo netektų tūkstančiai ne tik jų, bet ir mėsos produktų gamybos įmonių darbuotojai. Reikia išvengti juodžiausio scenarijaus – kiaulininkystės, paukštininkystės sektorių žlugimo, juk tuomet tai taptų ne tik žemės ūkio, bet ir didele socialine problema“, – teigė ministras.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kalbėdamas apie paramos gaires, jis teigė, kad į paramą galės pretenduoti įmonės, kurių apyvarta smuko 30 proc. ir daugiau, o didžiausia suma vienai įmonei negalės viršyti 2019 metais jos sumokėtos gyventojo pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio sumos. Maksimali paramos suma negalės būti didesnė nei 1,8 mln. eurų.

Įmonė 2019 m. turi būti nepatyrusi sunkumų, neatleidusi daugiau kaip 30 proc. darbuotojų ir remiamose srityse vykdžiusi veiklą ne mažiau kaip 50 proc. Paramos intensyvumas nuo visų tinkamų kompensuoti sąnaudų galės būti 70 proc., o ypač mažoms įmonėms – iki 90 proc.

Žemės ūkio ministerija praneša, kad atsižvelgiant į paukštininkystės sektoriaus specifiką, parama būtų teikiama ūkio subjektams, nepriklausomai nuo jų dydžio.

Ūkininkams parama galės būti skiriama, jei pajamos bus sumažėjusios ne mažiau kaip 5 proc., ūkyje auginama ne mažiau kaip 100 broilerių arba 20 kalakutų. Pagalbos dydis – 0,5 Eur už broilerį, 4 Eur už kalakutą, 30 Eur už skersti parduotą kiaulę. Maksimali pagalbos suma vienam subjektui – 225 tūkst. eurų.

Vyriausybės pasitarime kalbėjęs žemės ūkio ministras teigė, kad nepamirštas ir daržovių sektorius, tačiau jam paramos bus ieškoma kiek vėliau. „Dabar Vyriausybės prioritetas – padėti išgyventi vidaus rinkos dalyviams. Deja, valstybės biudžetas ir skolinimosi limitai riboti. Vertindami tai, parengėme pagalbos paketą kiaulininkystės ir paukštininkystės sektoriams, tiesiogiai nukentėjusiems nuo įvestų karantino ribojimų. Girdėdami daržovių augintojų signalus, paramą šiam sektoriui ketiname skirti iš ministerijos asignavimų“, – sakė K. Navickas.

BNS, ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos