Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Ministerijos ir dalis ūkininkų atstovų sutarė, kad žemės įsigijimas turi būti griežtinamas Patikslinta

Vilnius. Draudimui Lietuvoje įsigyti daugiau nei 500 ha dirbamos žemės vienam ūkiui ar su juo susijusiems asmenims praktiškai neveikiant, dalis ūkininkų atstovų ir ministerijos sutaria, kad žemės įsigijimo tvarka turi būti griežtinama.

Susitikime su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų (ŽŪM) darbuotojais penktadienį dalyvavę dalis ūkininkų atstovų pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymams: sutarta dėl bendro tikslo, taip pat, kad ŽŪM parengs atitinkamus įstatymų pakeitimus ir teiks svarstyti Vyriausybei, atsižvelgus į ūkininkų organizacijų pastabas dėl gyvulininkystės ūkių apskaitymo, pranešė Aplinkos ministerija.

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) pasiūlė, kad 500 ha žemės ploto valdymas neturi būti susietas nei su viena žemės ūkio šaka. Šiuo metu taikomos išimtys gyvulininkystės ūkiams, leidžiant jiems įsigyti daugiau nei 500 ha žemės.

Bioversija 2024 07 09 m7

Tačiau, LŪS teigimu, nėra aiškaus mechanizmo, kaip atsisakius gyvulininkystės iš ūkio bus išperkami plotai, viršijantys 500 ha ribą. Taip, jų vertinimu, sukuriama prielaida per susijusių asmenų ūkius mėtyti gyvulių bandas ir vėl gauti leidimus pirkti žemę virš 500 ha.

„Išgirdome, kad teisinis reguliavimas dėl gyvulininkystės ūkių apskaitymo nėra aiškus, todėl jį peržiūrėsime“, – pranešime sakė aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė.

Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis teigė, kad siūlomais Civilinio Kodekso ir Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimais siekiama užkardyti galiojančių šio įstatymo nuostatų galimą apėjimą ir perteklinį ūkių stambėjimą, stiprinti šeimos ūkius.

Siūloma drausti įsigyti daugiau žemės nei dabar leidžiama, sudarant iki 25 proc. įmonės akcijų ar iki 10 ha žemės valdančios įmonės perleidimo sandorį bei įsteigiant kelias įmones.

Siūloma keisti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomos taisykles nustatant, kad nuomos teisė į sklypą ar jo dalį galėtų būti perleidžiama kitiems asmenims ne tik tais atvejais, kai sklypas išnuomotas atvirajame aukcione arba perleidžiami išnuomotame sklype esantys statiniai, įrenginiai, bet ir kai ūkis perleidžiamas giminaičiams.

Susitikime dalyvavo Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio tarybos, Žemės ūkio bendrovių asociacijos, Ūkininkų sąjungos, Šeimos ūkininkų sąjungos, Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos, Daržovių augintojų asociacijos, Miško ir žemės savininkų asociacijos nariai.

***

Gruodžio 4 d. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) patikslino naujienų agentūros BNS išplatintą informaciją apie šį susitikimą.

LŽŪBA teigimu, BNS informacija apie tai, kad minėtame Aplinkos ministerijos susitikime dalyvavo LŽŪBA ir Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) atstovas nėra tiksli.

Jų teigimu, LŽŪT atstovas pasitarime nedalyvavo ir pritarti ar nepritarti svarstytam žemės įsigijimo klausimui negalėjo, o LŽŪBA atstovas išsakytiems siūlymams nepritarė.

Visą tekstą galima rasti ČIA.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos