Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Gyvenimas toks...
LŽŪBA tikslina BNS paskleistą informaciją
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) tikslina naujienų agentūros BNS išplatintą informaciją apie Aplinkos ministerijoje vykusį susitikimą dėl žemės valdymo, naudojimo bei jos įsigijimo reikalavimų pertvarkymo.

LŽŪBA teigimu, penktadienį gruodžio 1 d., pasirodžiusi BNS informacija apie tai, kad minėtame Aplinkos ministerijos susitikime dalyvavo LŽŪBA ir Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) atstovas – neatitinka tikrovės.

Jų teigimu, LŽŪT atstovas pasitarime nedalyvavo (nors teigiama priešingai) ir pritarti ar nepritarti svarstytam žemės įsigijimo klausimui negalėjo, o LŽŪBA atstovas išsakytiems siūlymams nepritarė.

Bioversija m7 2024 02 22

Kaip teigiama LŽŪBA prezidento Eimanto Pranausko rašte, Asociacijos pozicija dėl žemės valdymo ir naudojimo Aplinkos ministerijai dar iki susitikimo buvo pateikta raštu ir nesikeitė.

Siųstame rašte LŽŪBA teigė, kad teikiamą siūlymą Asociacija vertina kaip tęstinį žemės ūkio produkcijos gamybos varžymo ir mažinimo procesą.

„Šis sprendimas pasitarnaus tiems, kurie žemės ūkio paskirties žemę įsigyja spekuliaciniais tikslais, bet patys jos nedirba. Šiems asmenims sudaromos dar geresnės prielaidos įsigyti žemės plotus už rinkos kainos neatitinkančią vertę“, – rašoma rašte.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos