


Vilnius. Visą tręšiamųjų produktų rinką prižiūrės Augalininkystės tarnyba (VAT), trečiadienį posėdyje nutarė Vyriausybė.
Nepaisant to, kad žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas siūlė klausimą atidėti, Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijos siūlymui perleisti Augalininkystės tarnybai šių produktų kontrolę.
Pasak E. Gusto, nėra aiškus funkcijų pasidalinimas tarp Augalininkystės tarnybos ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybos, be to, tam nenumatytas finansavimas.
„Turėkime omenyje, kad nutarimas įsigalioja dabar – dar septyni mėnesiai, kada tą funkciją reikės įgyvendinti. Mūsų paskaičiavimais, metams šitos funkcijos įgyvendinimas kainuoja apie 400 tūkst. eurų, neįskaitant lėšų, kurios, tikėtina, bus reikalingos tręšiamųjų produktų sunaikinimui, jeigu jie neatitiks reikalavimų“, – trečiadienį posėdyje sakė jis.
Tuo metu ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius teigė, kad ŽŪM turėtų į strateginį 2020-2022 metų veiklos planą įtraukti finansavimo poreikį bei teikti tai derybose dėl kitų metų biudžeto.
Augalininkystės tarnyba turės prižiūrėti trąšų rinką ir nagrinėti pažeidimus pagal šiemet sausį Seimo priimto Tręšiamųjų produktų įstatymo nuostatas.
Įstatyme numatyta, kad į Lietuvos rinką galės patekti tik tam tikrus kokybės reikalavimus atitinkančios ne Europos Sąjungoje (ES) teritorijoje pagamintos trąšos, kurios bus įtrauktos į Identifikavimo sąrašą. Pastarąjį tvirtins žemės ūkio ministras.
Be to, numatytos baudos už šio įstatymo pažeidimus. Jei rinkai bus tiekiamos reikalavimų neatitinkančios trąšos arba jos nebus pašalintos iš rinkos, bauda sieks visų tuo metu rinkai neteisėtai pateiktų ar nepašalintų trąšų vertę.
Praėjusioje Seimo kadencijoje panašus įstatymas buvo priimtas ir po to atšauktas, nes nebuvo suderintas su Europos Komisija, todėl galbūt neatitiko ES konkurencijos ir laisvo prekių judėjimo reikalavimų.
Vietoj jo 2015 metų gegužę žemės ūkio ministras reglamentavo trąšų saugojimą ir apskaitą, tačiau ir šis įsakymas 2017 metų balandį buvo atšauktas.
BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Europos Komisija vis dar tyli apie paramą pieno gamintojams
2023-05-31 -
Laukiama pastabų Pieno įstatymo projektui
2023-05-29 -
Deklaravimas: paramos bus prašoma daugiau, nei suplanuota?
2023-05-24
Skaitomiausios naujienos
-
Vyriausybė sumažino gazolių lengvatą, pritarė Pieno įstatymo projektui
2023-05-17 -
Lietuvoje grėsminga dirvožemio drėgmės situacija
2023-05-30 -
Patirtis: su tiesiogine sėja ūkyje baigėsi ramybė
2023-05-26
(0)