Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Agropolitika
Siūloma aiškiau atskirti atvežtinius kiaušinius

Vilnius. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukė siūlymo pasirūpinti, kad prekybos vietose būtų aiškiau atskirti kiaušiniai, atvežti iš trečiųjų šalių.

Praėjusią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) įvyko pasitarimas su Lietuvos paukštininkystės ir prekybos įmonių asociacijų atstovais. Pasitarime daugiausia diskutuota apie galimybes, kaip vartotojams suteikti daugiau ir aiškesnės informacijos apie iš trečiųjų šalių atvežtus kiaušinius, ženklinamus užrašu „ne EB standartas“.

VMVT direktorius Darius Remeika pabrėžė, kad Lietuvoje daugėja privačių iniciatyvų, skatinančių vartoti lietuviškus maisto produktus, pagamintus iš čia pat užaugintų žaliavų, tačiau norėtųsi, kad į šį judėjimą aktyviau įsitrauktų tiek Lietuviško maisto gamintojai, tiek prekybos įmonės.

Bioversija 22 08 31

„Visuomet skatiname vartotojus rinktis kuo trumpesnį kelią nuo gamybos iki parduotuvių lentynos nukeliavusius maisto produktus. Tai reiškia – rinktis kuo šviežesnius, saugius ir kokybiškus lietuviškus maisto produktus. Tačiau, kad galėtų pasirinkti būtent tokius produktus, vartotojai turi gauti daugiau ir išsamesnės, aiškesnės informacijos prekybos vietose. Be to, prekybininkus raginame ir atsakingiau rinktis tiekėjus, vertinant ne tik rinkodaros ir kainos aspektus, bet atsižvelgti ir į visuomenės interesus. Pavyzdžiui, gyvūnų gerovės klausimus.

Vartotojas turėtų aiškiai žinoti, kad trečiųjų šalių kiaušinių gamintojams nėra taikomi Europos Sąjungoje privalomi vištų dedeklių gerovės reikalavimai, kad rinkdamasis kiaušinius galėtų apsispręsti ir pasirinkti jam tinkantį produktą“, – sakė D. Remeika.

Pasitarimo dalyviai taip pat pastebėjo, kad neretai vartotojams nėra aiškus iš trečiųjų šalių atvežtų kiaušinių ženklinimas. Visi iš šių šalių atvežti kiaušiniai turi būti paženklinti specialia nuoroda, kad kiaušiniai gauti iš narvuose laikomų vištų, kurių auginimo būdas – „ne EB standartas“. Tačiau dažniausiai ši nuoroda ant kiaušinių pakuotės nors ir atitinka teisės aktuose nustatytą minimalų šrifto dydį, bet yra pateikiama taip, kad vartotojų lieka beveik nepastebėta.

Norint vartotojams suteikti daugiau informacijos, kokius kiaušinius jie renkasi, vartotojų interesus ginančios asociacijos ir VMVT pateikė siūlymą prekybos vietose aiškiai atskirti tokius kiaušinius, pavyzdžiui, specialiai pažymėtose vietose, ir teikti daugiau informacijos vartotojams apie tokių kiaušinių ženklinimą.

VMVT primena, kad kiaušiniai gali būti supakuoti kitoje šalyje nei laikomos dedeklės vištos, todėl norint sužinoti, kurioje šalyje kiaušiniai sudėti, o ne supakuoti, reikia įvertinti informaciją ženkle ant kiaušinio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija