Vilnius. Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, reglamentuodamas alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose.
Pataisos įsigalios nuo spalio 31 d. Jose numatyta, kad ūkininko pagamintu tradiciniu alkoholiniu gėrimu bus laikomas iki 65 procentų tūrinės etilo alkoholio koncentracijos alkoholinis gėrimas, pripažintas tautinio paveldo produktu ir gaminamas ūkininko, teikiančio kaimo turizmo paslaugas.
Nustatyta, kad Lietuvoje leidžiama gaminti natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų (alaus – ne didesnė kaip 9,5 procento), ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti.
Ūkininkams nuosavybės teise priklausančioje kaimo turizmo sodyboje teikiantiems kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas, užtikrinantiems kaimo turizmo paslaugų prieinamumą asmenims su negalia ir žemės ūkio ministro nustatyta tvarka sertifikavusiems gaminamus alkoholinius gėrimus kaip tautinio paveldo produktus, leidžiama gaminti tradicinius alkoholinius gėrimus kaimo turizmo sodybose ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti ir (arba) degustuoti vietoje.
Per kalendorinius metus galima bus pagaminti ne daugiau kaip 100 litrų tradicinių alkoholinių gėrimų.
Įranga, naudojama gaminant tokius alkoholinius gėrimus, turės būti ūkininko pažymėta aiškiai matomu identifikaciniu numeriu.
Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai turės būti nedelsiant išpilstyti į ne mažesnę kaip 0,2 litro, bet ne didesnę kaip vieno litro stiklinę tarą. Šie alkoholiniai gėrimai turės būti žymimi aiškiai matomomis etiketėmis, kuriose bus nurodytas etiketės numeris, tradicinį alkoholinį gėrimą pagaminusio ūkininko vardas ir pavardė, šio produkto pagaminimo data ir laikas, sudėtis ir tūrinė etilo alkoholio koncentracija procentais.
Prezidentas Gitanas Nausėda rugsėjo 11 d. pasirašė įstatymo pataisas, kuriomis Seimas leido ūkininkų kaimo turizmo sodybose legaliai gaminti naminukę.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Bearimėms technologijoms – 11 milijonų
2024-12-27 -
Ketina tikrinti, ar per Lietuvą nevežami grūdai iš okupuotų Ukrainos teritorijų
2024-12-23 -
Prognozės nedžiugina – prastos būklės tiltų tik daugės
2024-12-20
Skaitomiausios naujienos
-
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04 -
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09
(0)