Vilnius. Smulkieji ir stambieji ūkininkai neturėtų būti traktuojami vienodai - jiems galėtų būti taikomi skirtingi mokesčiai, teigia valdančiųjų „valstiečių" deleguotas premjeras Saulius Skvernelis.
„Žemės ūkio sektorius visoje Europos Sąjungoje yra subsidijuojamas, tačiau vėl klausimas turi būti, koks sektorius, kokie ūkiai, kas yra ūkininkas, kas yra smulkus ūkis, kas jau yra stambaus verslo mastu veikiantis ūkis. Čia mes turime pažiūrėti. Ir tikrai mes negalime pasakyti, kad pagal vieną standartą žmogus, dirbantis 3-5 hektarus, yra tapatus ir tomis pačiomis mokestinėmis priemonėmis turi būti reguliuojamas, kaip ir tie stambieji, kurie valdo keliasdešimt tūkstančių hektarų žemės", - ketvirtadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.
Anot jo, ūkininkams taikomos mokesčių lengvatos bus peržiūrėtos.
„Mes užsibrėžę pirmąjį šių metų pusmetį peržiūrėti visas mokestines įvairias lengvatas, išimtis. Įvertinti, kurios tikrai yra neturinčios jokio ekonominio efekto, arba jos socialiai teisingos ir tada teikti jau konkrečių mokesčių reformą, įstatymų pakeitimus, kad būtų galima sureguliuoti pakankamai svarbią mums sritį", - tikino ministras pirmininkas.
Paprašytas įvertinti, kad vienas ūkininkas per metus sumoka apie 574 eurus mokesčių, S. Skvernelis pakartojo, kad būtina peržiūrėti lengvatų pagrįstumą.
„Aš manau, kad mes tikrai turime išanalizuoti ir matyti pagrįstumą. Jeigu tas pagrįstumas yra - viskas. Mes daug ko nežinome, mes nežinome šito verslo subtilybių ir turėtume tikrai pirmiausiai gauti patys sau atsakymus, o tada visuomenei labai aiškiai pateikti, kodėl viename ar kitame verslo sektoriuje yra padaryta išimtis, lengvata", - teigė premjeras.
Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį teigė, kad Vyriausybės siūlymai dėl dviejų dešimčių lengvatų ūkininkams likimo paaiškės iki vasaros, o rudenį jie bus teikiami Seimui.
Pasak jo, dėl įvairių lengvatų, leidžiančių iš viso nemokėti kai kurių mokesčių arba juos mokėti mažesnius (išskyrus „Sodros" įmokas), negautos pajamos siekia per 1 mlrd. eurų - pusė šios sumos negaunama dėl neapmokestinamų pajamų dydžio, o likusi dalis - dėl kitų lengvatų, iš kurių pinigams imliausios yra lengvatos ūkininkams ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui.
VMI duomenimis, 2015 metais ūkininkai iš viso deklaravo 1,111 mlrd. eurų pajamų (10,3 proc. daugiau nei 2014 metais), jie sumokėjo 65,68 mln. eurų (7,1 proc. daugiau) mokesčių - vos 1 proc. visų gautų mokesčių (6,659 mlrd. eurų).
BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)