BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Rusiškų prekių draudimas gali branginti gyvulių pašarus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, Vyriausybė trečiadienį patvirtino konkretų jų sąrašą.

Jį parengusios Žemės ūkio ministerijos siūlymu, į šalį bus draudžiama įvežti daugiau nei 2 800 produktų (24 grupių). Draudimas įsigalios birželio 3 dieną.

Į Lietuvą bus neįleidžiami kai kurie gyvi gyvūnai, pavyzdžiui, perlinės vištos, mėsa ir kai kurie jos produktai, žuvis ir vėžiagyviai, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, medus, medžiai ir kiti augalai, svogūnėliai, daržovės, vaisiai, riešutai, kava, arbata, prieskoniai, javai ir jų gaminiai, miltai, krakmolas, aliejus ir riebalai, vaškas, cukrus, taip pat kakava, nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai, actas, gyvūnų pašarai, maisto pramonės liekanos, tabakas ir perdirbti jų pakaitalai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vyriausybei pateiktuose dokumentuose nurodyta, kad draudimo išimtis numatoma taikyti kai kurių rūšių grybams, daliai uogų, kai kurioms augalinėms pynimo medžiagoms, melasai, kepimo ir neaktyviosioms mielėms, cukrinių runkelių becukrei masei ir tokiai masei su melasos priedais, linų sėmenų, saulėgrąžų, rapsų ir rapsukų sėklų bei kitoms išspaudoms.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis portalui manoūkis.lt sakė dar nespėjęs išstudijuoti ką tik patvirtinto sąrašo, bet teigė, kad prašyta padaryti išimtis, kitu atveju labai brangtų pašarai.

Anot jo, bendrovės pačios neįsiveža, perka iš įmonių. Tad jei reikiami produktai atsidurtų draudžiamųjų sąraše, o kitos ES šalys narės ir toliau tęstų pašarų priedų importą iš Rusijos ir Baltarusijos, tikėtina, jos padidintų kainas ir įsivežusios pas save parduotų mūsų įmonėms. 

„Ta įmonė vešis ne iš Baltarusijos, o iš Lenkijos ar Belgijos, kuri perka Baltarusijoje. Žinoma, pabrangs. (...) Pabandyti pakeisti kitais pakaitalais ne taip jau ir paprasta, nes racionas sudaromas labai kruopščiai“, – kalbėjo J. Sviderskis.

Tam, kad kainos, tikėtina, kils, pritarė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius. 

„Yra problemų, kurios globaliame pasaulyje nutinka, kai sutraukai tiekimo grandines, bet nemanau, kad absoliučiai nebūtų jokių alternatyvų – tik jos pabrangsta.

Tai tikrai nedžiugina, bet iš kitos pusės, tokia situacija, kad (...) reikia elgtis kaip su agresoriumi. Ginklai prieš kariaujantį yra svarbūs, bet akivaizdu, kad karas užsitęsęs ir jį laimėti galima tik alinant tą pusę“, – portalui manoūkis.lt komentavo R. Juknevičius.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos