Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Agropolitika
Priimtas pagrindinis nacionalinis žemės ūkio sektorių reglamentuojantis teisės aktas
Vilnius, liepos 7 d. Seimas liepos 1 dieną priėmė pagrindinį nacionalinį žemės ūkio sektorių  reglamentuojantiį teisės aktą - Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymą. Pasak Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriaus Vidmanto Kanopos, bendroji žemės ūkio politika nustatoma ES teisės aktais, todėl ES valstybei narei paliekama nedaug veiksmų laisvės, tačiau dauguma jų, o tarp jų ir Lietuva, turi nacionalinius įstatymus, reglamentuojančius bendruosius žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros principus.

Šiuo metu galiojantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo plėtros įstatymas buvo priimtas 2002 metais. Lietuvai 2004 m. tapus Europos Sąjungos nare, atsirado būtinybė keisti šį įstatymą, siekiant panaikinti nuostatas, dubliuojančias Europos Sąjungos reglamentų reikalavimus. „Su suinteresuotomis institucijomis ir socialiniais partneriais kelis metus derintą ir papildytą projektą pateikėme Vyriausybei, kuri pritarė projektui ir pateikė jį Seimui. Priimtas įstatymas įsigalios nuo 2008 m. gruodžio 31 d.“, - informavo ministerijos valstybės sekretorius V.Kanopa.

Naujos įstatymo redakcijos tikslas – nustatyti žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros politikos tikslus, Lietuvos, Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui, maisto ūkiui ir kaimo plėtrai įgyvendinimo principus, valstybės ir Europos Sąjungos paramos priemones, šias priemones ir žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros politiką įgyvendinančias, oficialiąją žemės ūkio, maisto ūkio statistiką ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo verslo registrą tvarkančias valstybės ir savivaldybių institucijas, įstaigas ir kitus juridinius asmenis.

ŽŪM, MŪ inf.

Bioversija m7 2024 11 19
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.