Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prezidentas: neatliktų darbų turime ir žemės ūkyje
LRS kanceliarijos (O. Posaškovos) nuotr.

Vilnius. Seime skaitydamas metinį pranešimą prezidentas Gitanas Nausėda be šiuo metu valstybei itin aktualių sričių atkreipė dėmesį ir į žemės ūkį, teigdamas, kad ir šiame sektoriuje yra nepadarytų darbų.

Jo teigimu, pieno krizė parodė, kad nėra pasiruošta tokiems sukrėtimams ir jų padariniams.

„Pastaroji pieno krizė parodė, kad vis dar trūksta ilgalaikių ir tvarių mechanizmų, kurie padėtų išvengti tokių rinkos sukrėtimų ar bent sušvelnintų jų poveikį“, – teigė prezidentas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis dėkojo Seimui dėl priimto jo veto ir po priėmimo pakoreguoto Ūkininko ūkio įstatymo, pasidžiaugė sprendimu dėl Žemės įstatymo pataisų, suteikiančių daugiau galių savivaldybėms.

„Tikiu, kad visi siekiame tų pačių tikslų: turėti stiprius regionus, gyvybingus kaimus, užtikrinti kartų kaitą žemės ūkio sektoriuje, paskatinti daugiau jaunų žmonių kurtis ir ūkininkauti regionuose“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis taip pat priminė, kad bendromis jėgomis turėtų būti siekiama ambicingų klimato kaitos politikos tikslų, tarp jų – ir nacionalinės klimato kaitos darbotvarkės įgyvendinimo.

Buvo priminta ir apie būtinybę stiprinti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, kad ji būtų pajėgi užtikrinti pažeidimų prevenciją ir nustatyti sisteminius pažeidimus. Anot prezidento, tam Prezidentūra kartu su prokuratūra parengė ir Seimui pateikė Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kuriais siūloma tiksliai apibrėžti, kas yra didelė žala gamtai, už kurią gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos