Vilnius. Seime skaitydamas metinį pranešimą prezidentas Gitanas Nausėda be šiuo metu valstybei itin aktualių sričių atkreipė dėmesį ir į žemės ūkį, teigdamas, kad ir šiame sektoriuje yra nepadarytų darbų.
Jo teigimu, pieno krizė parodė, kad nėra pasiruošta tokiems sukrėtimams ir jų padariniams.
„Pastaroji pieno krizė parodė, kad vis dar trūksta ilgalaikių ir tvarių mechanizmų, kurie padėtų išvengti tokių rinkos sukrėtimų ar bent sušvelnintų jų poveikį“, – teigė prezidentas.
Jis dėkojo Seimui dėl priimto jo veto ir po priėmimo pakoreguoto Ūkininko ūkio įstatymo, pasidžiaugė sprendimu dėl Žemės įstatymo pataisų, suteikiančių daugiau galių savivaldybėms.
„Tikiu, kad visi siekiame tų pačių tikslų: turėti stiprius regionus, gyvybingus kaimus, užtikrinti kartų kaitą žemės ūkio sektoriuje, paskatinti daugiau jaunų žmonių kurtis ir ūkininkauti regionuose“, – kalbėjo G. Nausėda.
Jis taip pat priminė, kad bendromis jėgomis turėtų būti siekiama ambicingų klimato kaitos politikos tikslų, tarp jų – ir nacionalinės klimato kaitos darbotvarkės įgyvendinimo.
Buvo priminta ir apie būtinybę stiprinti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, kad ji būtų pajėgi užtikrinti pažeidimų prevenciją ir nustatyti sisteminius pažeidimus. Anot prezidento, tam Prezidentūra kartu su prokuratūra parengė ir Seimui pateikė Baudžiamojo kodekso pakeitimus, kuriais siūloma tiksliai apibrėžti, kas yra didelė žala gamtai, už kurią gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)