Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Premjerė – žemdirbiams: bus sprendimai dėl apsaugos juostų ir dyzelino
LR Vyriausybės nuotr.

Vilnius. Vyriausybė paskelbė premjerės Ingridos Šimonytės atsakymą į Lietuvos žemės ūkio tarybos sausio 8 dienos susitikime iškeltus reikalavimus ir į tarybos atstovų viešai išsakytus komentarus. 

Premjerės pozicija:

  • daugiamečių pievų klausimas yra praeities problema, sprendimas priklauso ir nuo Europos Komisijos pozicijos;
  • Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ūkininkams ir žemės savininkams 2023 m. rugsėjį išsiųsti laiškai, informuojantys apie nustatytas teritorijas, kuriose taikomi veiklos apribojimai, rodo, jog procesui nebuvo tinkamai pasirengta; bus sprendimai, kurie leis užfiksuoti klaidas ir netikslumus, įvertinti konkretų poveikį konkretiems savininkams;
  • dėl vandens apsaugos juostų ir zonų:  Aplinkos ministerija, įvertinusi socialinių partnerių pateiktas pastabas ir pasiūlymus, reglamentuojančio įsakymo pakeitimus patvirtins iki 2024 m. vasario 1 d.;
  • dėl rusiškų grūdų: ketinama koordinuotis su kaimyninėmis Baltijos valstybėmis siekiant įvertinti bendrus eksportuojamus kiekius ir jų realų poveikį Baltijos šalyse išaugintų grūdų eksporto kainoms;
  • dėl situacijos pieno ūkyje: situacija žalio pieno rinkoje vertinama kaip stabili, didžioji dalis pieno kiekio superkama už kainą, viršijančią 35 ct/kg; jeigu iškils nenumatytų aplinkybių, Vyriausybė pasirengusi reaguoti papildomai;
  • dėl akcizų: įvertinus kitų šalių turimą diferencijavimo pagal naudojimo paskirtis patirtį, pasiūlymai dėl konkrečių tarifų bus pateikti derinti.

„Vyriausybė, kiek tai liečia jos kompetenciją, susitikime sutartus sprendimus įgyvendins. Tikiuosi, kad Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) taip pat tęs konstruktyvų dialogą“, – penktadienį išplatintame pranešime teigė I. Šimonytė, atsakydama į LŽŪT sausio 8 dienos susitikime iškeltus reikalavimus ir į tarybos atstovų viešai išsakytus komentarus. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Dėl daugiamečių pievų, anot premjerės, sutarta dirbti kartu derinant pozicijas, nes sprendimas priklauso ir nuo Europos Komisijos.

I. Šimonytė pabrėžė, kad problema dėl jų susidarė 2014 m. Europos Sąjungai vykdant Bendrosios žemės ūkio politikos reformą – tuomet įtvirtintas reikalavimas išlaikyti daugiamečių pievų santykį, kad jų plotas nemažėtų daugiau kaip 5 proc., palyginti su referenciniu plotu.

„Šiuo metu Žemės ūkio ministerija toliau tariasi su EK Žemės ūkio direktoratu, siekdama išspręsti šią problemą ir sumažinti galimą neigiamą poveikį ūkininkams. Tačiau dar kartą atkreipiu dėmesį, kad referenciniai pievų plotai skaičiuojami remiantis deklaruotais duomenimis, o ne kaži kokiais institucijų nustatytais normatyvais“, – sako premjerė.

Čia rasite visą premjerės I. Šimonytės atsakymą Lietuvos žemės ūkio tarybai

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos