Vilnius. Trims partijoms pasirašius valdančiosios koalicijos sutartį, prasidėjo spėlionės, kam atiteks ministrų portfeliai. Žemdirbių bendruomenėje verda diskusijos - kas galėtų būti naujasis žemės ūkio ministras?
Antradienį vakare pasirodė informacija, kad valdančiąją koaliciją subūrusios partijos preliminariai sutarė, kokiomis proporcijomis galėtų pasiskirstyti ministerijų vadovų postai.
Teigiama, kad bent du ministrų portfeliai turėtų atitekti Liberalų sąjūdžiui, trys – Laisvės partijai. Vis dėlto į premjerus teikiama konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė apie konkrečias asmenybes nekalba ir kelintą kartą ragina nespėlioti nei proporcijų, nei konkrečių pavardžių.
Viešojoje erdvėje jau kuris laikas sklando kelios galimų žemės ūkio ministrų pavardės. Kai kurioms išreiškiamas ir viešas palaikymas. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas savo socialinio tinklo paskyroje rašė, kad dabar ne laikas ir ne vieta eksperimentams, o „žemdirbių bendruomenei reikalingas didelį politinį ir kartu žemdirbių palaikymą turintis lyderis“. Tuo pačiu teigdamas, kad konservatorius Kazys Starkevičius yra „pati geriausia, laiko ir sunkumų patikrinta, didžiulę žemdirbių ir politikų pagarbą jau daugelį metų išlaikanti kandidatūra“.
Į postą nesiveržia
Vis dėlto pats K. Starkevičius portalui manoūkis.lt trečiadienį sakė nesiveržiantis į šį postą bei matantis ir kitų žemės ūkiui svarbių darbų.
„Kalbos yra kalbomis, bet aš žinau, kas tai yra ta karštoji kėdė, kadenciją atidirbau. Didelio noro tikrai neturiu ir nesiveržiu. Matau, kad ir Seime yra pakankamai darbų įstatymų leidyboje ir krypčių, kokiu keliu turi eiti žemės ūkis, nustatyme. Visur yra darbo ir tai nėra mano prioritetas būti ministru“, - kalbėjo K. Starkevičius, vadovavęs Žemės ūkio ministerijai 2008-2012 metais.
Nežinant, kuri partija galėtų kuruoti ministeriją, tarp kandidatų į žemės ūkio ministrus kuris laikas minimas ir liberalas Viktoras Pranckietis. Tačiau jis trečiadienį patikino, kad tai tėra „žurnalistų sukurtas gandas“ ir apskritai liberalai į šią ministeriją nepretenduoja.
„Man jo nereikia svarstyti (siūlymo - red.), nes jo nėra ir nebus. Pavardės yra pateiktos I. Šimonytei, kokios jos, mes galime tik spėlioti, o tos spėlionės, kurios buvo iki šiol - tai buvo žurnalistų spėlionės. Jei konservatoriai pasilieka sau tą ministeriją, tai jie ir spręs, ką teikti ministru“, - komentavo V. Pranckietis.
Neseniai kaip galima žemės ūkio ministrė pradėta minėti konservatorė Agnė Bilotaitė teigė, kad gandus komentuoti sunku. Paklausta, ar save matytų dirbančią žemės ūkio srityje, ji teigė mananti, jog galėtų dirbti įvairiose srityse.
„Manau tikrai esu profesionali politikė ir galėčiau dirbti daugelyje pozicijų, jei būtų toks matymas ir reiktų prisiimti atsakomybę. Dabar komentuoti gandus nėra prasmės, bet savo kompetenciją vertinu ir turiu, jei kažkas matytų, kad galiu prisiimti tokią atsakomybę, nemanau, kad negalėčiau imtis tokių pareigų. Bet kol kas tikrai nėra ką komentuoti“, - portalui manoūkis.lt sakė parlamentarė, ragindama palaukti derybinių procesų pabaigos.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)