Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Planuojama tarnybų pertvarka, įstatymų keitimai

Kaunas. Seimo pavasario sesijoje turėtų būti svarstomi penki Žemės ūkio ministerijos parengti įstatymų projektai, numatantys pokyčius melioracijos, pienininkystės, rizikų valdymo bei administravimo srityse. Apie tai informavo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, dalyvavęs pirmadienį Kaune vykusiame Žemės ūkio rūmų tarybos posėdyje.

Viename iš įstatymų projektų numatyta prijungti prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Valstybinę augalininkystės tarnybą ir ekologinės gamybos produktų sertifikavimo bei kontrolės įstaigą „Ekoagros“. Taip žadama mažinti biurokratinę naštą (naujoji struktūra turėtų veikti vieno langelio principu) ir taupyti lėšas.

Parlamentui bus siūlomi Maisto įstatymo (dėl planuojamos diegti maisto kuponų sistemos) ir Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pakeitimo projektai. Dar vienas įstatymo projektas susijęs su žemės ūkio rizikų valdymo fondo kūrimu.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Teikiami ir Melioracijos įstatymo pakeitimai, kurie, manoma, leistų per 10 metų renovuoti melioracijos sistemą. Visi pagrindiniai melioracijos įrenginiai priklausytų valstybei, o juos valdytų savivaldybės patikėjimo teise. Melioracijos ūkio renovaciją planuojama finansuoti valstybinės žemės nuomos lėšomis, pritraukiant privatų kapitalą ir skolinantis iš Europos investicijų banko.

Liko 40 proc. paramos lėšų

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos biudžete yra likę apie 40 proc. lėšų arba 840 mln. eurų. Žemės ūkio viceministro Dariaus Liutiko teigimu, lėšos bus panaudotos pagal grafiką. Kovo mėn. numatoma rinkti paraiškas paramai investicijoms į žemės ūkio valdas, antras šaukimas planuojamas rudenį (kiekvienam šaukimui žadama skirti po 25 mln. eurų).

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo paramai paraiškas planuojama rinkti liepą (šiai veiklai likę nepanaudota 25 mln. eurų, papildomai numatyta skirti 12,5 mln. eurų).

Siekiant paskatinti žemdirbių aktyvumą naudotis parama, paprastinamos sąlygos tiems, kurie pretenduos į ne didesnę kaip 50 tūkst. eurų paramą.

Verslo pradžiai kaimo vietovėse remti numatyta 7 mln. eurų. Išmoka verslo planui įgyvendinti yra ne didesnė kaip 16 000 eurų, parama teikiama supaprastinta tvarka ir sulaukė didžiulio susidomėjimo.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos