Varšuva. Tinkama kelių transporto infrastruktūra pagal ES rytinę sieną padėtų užtikrinti Ukrainos žemės ūkio produktų tranzitą, taip pat svarbu didinti transporto, ypač geležinkelių, pajėgumus tarp Baltijos ir Juodosios jūros, per susitikimą su Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministru Robertʼu Telusʼu (Robertu Telusu) teigė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Ministrai aptarė Ukrainos prekių judėjimo per Lenkiją ir kitas su Ukraina besiribojančias ES valstybes situaciją.
K. Navickas pabrėžė, kad Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimas gali padėti reikšmingai pagerinti susidariusią situaciją, kuomet didelė dalis Ukrainos žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto negali patekti į trečiąsias rinkas, nes apsunkinta prieiga prie uostų ES šalyse.
Ministro tvirtinimu, sprendimai turi būti priimami ES lygiu ir su aktyviu Europos Komisijos įsitraukimu ne tik ieškant sprendimų esamai situacijai palengvinti, bet ir žiūrint į tolimesnę perspektyvą bei didinant krovinių pravažumą geležinkeliais iš Lenkijos Baltijos šalių kryptimi.
Lietuva, pasak K. Navicko, pasirengusi atlikti muitinės procedūras Klaipėdos jūsų uoste, taip pat kitomis priemonėmis padėti įgyvendinti grūdų koridoriaus iniciatyvą, kuri yra itin svarbi užtikrinant alternatyvius prekybos kelius Ukrainai per ES.
„Padidintas susisiekimas su Ukraina ir tinkama kelių transporto rūšių infrastruktūra pagal ES rytinę sieną gali dabar padėti užtikrinti Ukrainos žemės ūkio produktų tranzitą, o ilgainiui prisidėti prie Ukrainos atstatymo, skatinti efektyvią logistiką tiekimo grandinėse. Todėl itin svarbu didinti transporto, ypač geležinkelių, pajėgumus tarp Baltijos ir Juodosios jūros“, – sako ministras K. Navickas.
Lenkijos ministras R. Telusʼas pritarė, kad svarbu spręsti susidariusią situaciją ir pagerinti žemės ūkio produkcijos iš Ukrainos tranzitą, ir teigė, jog Lenkija neišsižada pareigos besąlygiškai remti Ukrainą. Ministras sutiko, kad būtinos investicijos į kelių ir geležinkelių infrastruktūrą, geresnis Baltijos uostų panaudojimas, nes tai padėtų išspręsti dalį esamų iššūkių.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)