Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Ministras: svarbu didinti transporto pajėgumus tarp Baltijos ir Juodosios jūros

Varšuva. Tinkama kelių transporto infrastruktūra pagal ES rytinę sieną padėtų užtikrinti Ukrainos žemės ūkio produktų tranzitą, taip pat svarbu didinti transporto, ypač geležinkelių, pajėgumus tarp Baltijos ir Juodosios jūros, per susitikimą su Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministru Robertʼu Telusʼu (Robertu Telusu) teigė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Ministrai aptarė Ukrainos prekių judėjimo per Lenkiją ir kitas su Ukraina besiribojančias ES valstybes situaciją. 

K. Navickas pabrėžė, kad Baltijos šalių ir Lenkijos bendradarbiavimas gali padėti reikšmingai pagerinti susidariusią situaciją, kuomet didelė dalis Ukrainos žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto negali patekti į trečiąsias rinkas, nes apsunkinta prieiga prie uostų ES šalyse.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ministro tvirtinimu, sprendimai turi būti priimami ES lygiu ir su aktyviu Europos Komisijos įsitraukimu ne tik ieškant sprendimų esamai situacijai palengvinti, bet ir žiūrint į tolimesnę perspektyvą bei didinant krovinių pravažumą geležinkeliais iš Lenkijos Baltijos šalių kryptimi.

Lietuva, pasak K. Navicko, pasirengusi atlikti muitinės procedūras Klaipėdos jūsų uoste, taip pat kitomis priemonėmis padėti įgyvendinti grūdų koridoriaus iniciatyvą, kuri yra itin svarbi užtikrinant alternatyvius prekybos kelius Ukrainai per ES.

„Padidintas susisiekimas su Ukraina ir tinkama kelių transporto rūšių infrastruktūra pagal ES rytinę sieną gali dabar padėti užtikrinti Ukrainos žemės ūkio produktų tranzitą, o ilgainiui prisidėti prie Ukrainos atstatymo, skatinti efektyvią logistiką tiekimo grandinėse. Todėl itin svarbu didinti transporto, ypač geležinkelių, pajėgumus tarp Baltijos ir Juodosios jūros“, – sako ministras K. Navickas.

Lenkijos ministras R. Telusʼas pritarė, kad svarbu spręsti susidariusią situaciją ir pagerinti žemės ūkio produkcijos iš Ukrainos tranzitą, ir teigė, jog Lenkija neišsižada pareigos besąlygiškai remti Ukrainą. Ministras sutiko, kad būtinos investicijos į kelių ir geležinkelių infrastruktūrą, geresnis Baltijos uostų panaudojimas, nes tai padėtų išspręsti dalį esamų iššūkių.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos