Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Ministras: dalis ūkininkų nenori girdėti argumentų ir nusiteikę protestuoti toliau

Vilnius. Šilutėje ir Šilalėje lankęsis bei vietos ūkininkų protestais pasitiktas žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad dalis žemdirbių nenori girdėti valdžios argumentų ir nusiteikę protestuoti toliau. 

„Iš esmės, kas norėjo girdėti, išgirdo, yra tikrai nemaža grupė žmonių, kurie nenorėjo girdėti ir yra tikrai nusiteikę sakyti, kad ši valdžia, įskaitant ir mane, yra beviltiška, tai, matyt, tas irgi neišvengiamai bus“, – BNS sakė K. Navickas. 

„Tikrai buvo labai daug emocijų, traktorių, plakatų, įžeidimų, bet tokia realybė. (...) Buvo dalis, su kuriais kalbėjome, man atrodo, kad išgirdome vieni kitus. Kita dalis buvo aiškiai nusiteikusi, kad reikia toliau protestuoti“, – pridūrė jis. 

Bioversija m7 2024 02 22

K. Navickas teigiamai įvertino policijos darbą Šilutėje, kai pareigūnai blokavo kelius ir neleido su sunkiasvore technika įvažiuoti į miesto prieigas akcijos dalyviams. 

„Labai gerbiu, vertinu policijos darbą. Ji tikrai žino, ką daro, ir labai gerai, kad policija daro darbus nederindama ir nesiedama jų su politiniais procesais“, – teigė K. Navickas, nenorėdamas komentuoti, ar pareigūnų veiksmai nebuvo pertekliniai.  

K. Navickas teigė nustebęs dėl Lietuvos žemės ūkio tarybos sprendimo tęsti pirmadienį pradėtą protestų akciją, naują etapą planuojant surengti Vilniuje sausio pabaigoje.

„Po susitikimo su premjere aiškiai įvardyti susitarimų punktai, terminai ir panašiai, tai tikrai labai nemaloniai nustebino, kad po poros dienų situacija apsisuko kardinaliai, bandant pateikti, jog čia nėra jokio konstruktyvumo“, – sakė K. Navickas. 

Jis kartojo žemdirbių protestus siejantis su politiniais priešrinkiminio laikotarpio veiksmais. 

„Kad nuo gero, konstruktyvaus dialogo, kuris įvyko pirmadienį, staiga persijungė ir viskas nubraukta, apie ką kalbėta, aš kito paaiškinimo neturiu“, – sakė K. Navickas. 

Ūkininkai pirmadienį visoje Lietuvoje degindami laužus protestavo prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintus suskystintų naftos dujų akcizus, daugiamečių pievų atstatymą, ragina spręsti pieno krizę ir kitas problemas. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos