Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Ministras: atsistatydinti neketinu, žaliojo kurso neatsisakysiu

Vilnius. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia jaučiantis politinį palaikymą ir palikti posto neketina.

„Neketinu atsistatydinti, neketinu atsisakyti žaliojo kurso, tų tikslų, kuriuos mes išsikėlėme. Nežinau, kas čia gali būti neaiškiau“, – spaudos konferencijoje penktadienio popietę sakė ministras, dar kartą tai padaryti paragintas ketvirtadienio susitikime su Lietuvos žemės ūkio taryba.

Jis pakartojo, kad „už kelių skambių frazių slepiasi keli interesai“: kad Lietuvoje nebūtų žaliojo kurso, kas esą yra ir bendras europinis judėjimas, ir grūdų augintojų nerimas, nes žaliasis kursas juos stipriai palies.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ministras teigė neketinantis trauktis, nors apie tai Lietuvos žemės ūkio tarybai priklausantys žemdirbiai kalba jau nebe pirma savaitė.

„Nematau jokio pagrindo. Nes jei būtų mano klaidos įvardintos ar kažkokie netinkami sprendimai, tai būtų galima apie juos kalbėti ar bent jau pateikti paaiškinimą“, - sakė K. Navickas, teigdamas, kad negali pasiaiškinti dėl to, kur „dingo linai ar mažėja gyvulių skaičius“.

Ir prieš tai, ir šiandien Lietuvos žemės ūkio tarybos spaudos konferencijoje mesti kaltinimai dėl dialogo stokos su žemdirbiais, ministro teigimu, nėra visai teisingi. 

„Pasakyti, kad nėra dialogo, tai pasakyti, kad šiandien yra apsiniaukę. Susitikinėju su atskirais sektoriais kelis kartus per savaitę, o su taryba irgi esu susitikęs ne vieną kartą, tačiau jie patys įvardija – ministras nedirba mums, ministras neklauso mūsų. Šitą leitmotyvą reikėtų girdėti visiems“, – sakė K Navickas. 

Anot jo, būdamas žemės ūkio ministru jis tiesiog vykdo Vyriausybės programą, už kurią ir balsavo Seimą rinkdami žmonės. „Labai patrauklu ministrą pavadinti pelkių ministru, bet kokia alternatyva laukia, jei, pavyzdžiui, nebus įgyvendinta pelkių programa? Tai laukia žaliojo dyzelio lengvatos naikinimas, nes žemės ūkiui, kaip ir kitiems sektoriams, yra numatyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo tikslai“, - vieną iš sprendimų aiškino ministras.

Ministras teigė nesibaiminantis galimų ūkininkų protestų. Jo teigimu, jam svarbus politinis palaikymas. „Jeigu bijočiau, tikrai nebūčiau šitoje vietoje – yra ramesnių ir saugesnių darbų. Šitoje vietoje labai svarbus politinės vadovybės – Premjerės, Prezidento palaikymas“, – sakė K. Navickas. 

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos