Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Lazdijų rajonas mažina žemės mokestį
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Lazdijai. Lazdijų rajono savivaldybės taryba nusprendė sumažinti žemės mokestį. Pranešama, kad šiemet ir 2025 m. jis bus apie 30 proc. mažesnis nei pernai.

Pranešama, kad peržiūrėtos ir šio mokesčio taikymo lengvatos. Jos toliau išliks nuo okupacijos nukentėjusiems asmenims, nuo gaisrų, kurių metu padaryta žala gyvenamiesiems ir (ar) ūkiniams pastatams nukentėjusioms šeimoms, daugiavaikėms šeimoms, senjorams ir tiems, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0-40 procentų dalyvumo lygis.

Savivaldybės teigimu, iki šiol lengvata neapmokestinti pirmųjų 3 ha gyvenant kaimiškosiose teritorijose buvo taikoma visiems senjorams, daugiavaikėms šeimoms, tiems, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų armenų ir tiems, kam nustatytas 0-40 proc. dalyvumo lygis. Jiems neapmokestinamas plotas sumažintas iki 1 ha.

Bioversija m7 2024 03 29

Primenama, kad žemės mokesčio lėšos skiriamos viešųjų erdvių, šaligatvių, kelių priežiūrai ir remontui, svarbiausių bendruomeninių, sveikatos, religinių ir kitų bendruomenių, žemės ūkio, sporto, kultūros, švietimo, susisiekimo ir kitoms reikmėms. 

Pernai Lazdijų raj. šio mokesčio surinkta virš 736 tūkst. Eur. Rajone žemės mokesčio mokėtojų 2023 m. buvo beveik 18 tūkstančių – praktiškai tiek pat, kiek yra gyventojų.

Pernai žemdirbių savivalda ne kartą kėlė klausimą dėl staiga išaugusios žemės vertės ir dėl to kilusių žemės mokesčių. Tuomet kalbėta, kad reikia ieškoti objektyvesnių žemės įvertinimo būdų.

Parengta: pagal Lazdijų r. savivaldybės inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos