Vilnius. Pieno kainodarą reglamentuojantis įstatymas skinasi kelią – besirengiant jį svarstyti Seime, laukiama pastabų iš visuomenės ir suinteresuotų asmenų.
Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas praneša, kad su visuomene dėl Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekto ketinama konsultuotis iki birželio 12 d.
Vyriausybė jau yra pritarusi šiam, vadinamajam Pieno įstatymo projektui. Nauja įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias, aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą, įtvirtinti nesąžiningų ir draudžiamų veiksmų perkant ir parduodant pieną sąrašą.
Įstatymu norima apriboti nesąžiningų prekybos praktikų taikymo galimybes sudarant žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis. Siūloma nustatyti, kad pieno kaina turi būti nustatoma sutartyje ir ji gali būti arba pastovi, arba apskaičiuojama pagal sutartyje nustatytus objektyvius rodiklius. Projekte taip pat būtų apibrėžiamas įpareigojimas pirkėjui nustatyti aiškias priedų ir priemokų mokėjimo sąlygas.
Be kitų siūlomų nesąžiningų veiksmų pieno pirkėjui būtų draudžiama keisti sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris negalėtų būti trumpesnis kaip 30 dienų (šis draudimas nebūtų taikomas, kai pieno pirkimo kaina būtų didinama), mažinti pieno pirkimo kainą dažniau kaip kas du iš eilės einančius reguliariai parduodamo pieno tiekimo laikotarpius, pieno pardavėjams mokėti priemokas ir priedus už perkamą pieną, kurių dydžiai kartu būtų didesni kaip 20 proc. pieno pirkimo kainos ir kt.
Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima teisės aktų sistemoje, o pasiūlymus galima siųsti el. paštu priim@lrs.lt.
Pasibaigus numatytam laikui, visi raštu gauti pasiūlymai bus svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose. Planuojama, kad šis klausimas po svarstymo Kaimo reikalų komitete į Seimo posėdžių salę turėtų sugrįžti birželio 27 d.
Taip pat šia tema skaitykite
-
I. Hofmanas: mintys kol kas dviprasmiškos
2024-11-26 -
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)