Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Agropolitika
Komitetas pritarė Veislininkystės įstatymo pataisoms

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas po svarstymo pertraukos trečiadienį pritarė Gyvulių veislininkystės įstatymo pakeitimo projektui.

Keičiamu įstatymu siekiama iš esmės atnaujinti šiuo metu galiojantį ūkinių gyvūnų veislininkystės teisinį reguliavimą, atsižvelgiant į Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus, optimizuoti valstybinių institucijų funkcijas gyvulių veislininkystės srityje, reglamentuoti įstatymo lygmeniu leidimų teikti gyvulių veislininkystės paslaugas išdavimą.  

Pasak projektą Komitete pristačiusio žemės ūkio ministro, juo yra įgyvendinamos  nuo lapkričio 1 d.  įsigaliosiančio ES reglamento (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/1012 2016 m. birželio 8 d. dėl zootechninių ir genealoginių reikalavimų, taikomų grynaveislių veislinių gyvūnų ir hibridinių veislinių kiaulių veisimui, prekybai jais bei jų genetinės medžiagos produktais ir jų įvežimui į Sąjungą) nuostatos.

Bioversija m7 2024 03 12

„Juo siekiama liberalizuoti veislininkystės taisykles, sudarant galimybes ir privatiems subjektams teikti šias paslaugas. Aišku, su valstybės sertifikavimu. Tikimės, kad gali rastis naujų paslaugų tiekėjų, dėl ko galbūt kris tų paslaugų kaina“, - aiškino žemės ūkio ministras.

G. Surplio teigimu, svarbu ir tai, kad priimtas įstatymas leistų atverti duris Veislininkystės tarnybos reorganizacijai, kuri jau stipriai yra pasistūmėjusi į priekį.

Žemės ūkio ministras G. Surplys trečiadienį Kaimo reikalų komiteto nariams pristatė Gyvulių veislininkystės įstatymo pataisas

Taip pat įstatymo projektu siekiama patikslinti grynaveislių veislinių gyvūnų ir hibridinių veislinių kiaulių veisimo organizacijų pripažinimo bei veisimo programų patvirtinimo tvarką, produktyvumo tyrimų ir jų genetinio vertinimo vykdymo reglamentavimą, įrašymo į kilmės knygas bei kilmės registrus tvarką. Taip pat - nustatyti grynaveislių veislinių gyvūnų ir hibridinių veislinių kiaulių bei jų genetinės medžiagos produktų (spermos, embrionų ir kiaušialąsčių) pripažinimo tinkamais veisti ir jų tiekimo rinkai reikalavimus, įtvirtinti ūkinių gyvūnų genetinių išteklių išsaugojimą.

Tam, kad įstatymo reglamentuojami subjektai galėtų deramai pasirengti nuo lapkričio 1 d. įsigaliosiančiam ES reglamentui, bus prašoma įtraukti įstatymo svarstymą į šią, Seimo pavasario sesiją, ir nenukelti rudeniui.

Kartu su šiuo įstatymo projektu jau pateiktas svarstymui ir su juo susijusių Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektas. Jo svarstymas numatomas rudens sesijoje.

Trečiadienį Kaimo reikalų komitete svarstyti ir Veterinarijos įstatymo pakeitimai, tačiau čia padaryta pertrauka iki kito Komiteto posėdžio. Aptarta Lietuvos pozicija derybose dėl BŽŪP ateities, situacija žuvininkystės srities valdyme, gilintasi į kaimo kelių rekonstravimo problemas. Aptarta situacija ir Kėdainių krašte, kur ūkininkams žalą daro stumbrų bandos.

Daugiau apie Gyvulių veislininkystės įstatymo pakeitimą: „Naujasis Gyvulių veislininkystės įstatymas numato esminių permainų“.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos