Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Komisaras žada padėti spręsti pievų atstatymo problemą
Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovai (nuotr. dešinėje) daugiamečių pievų atkūrimo klausimą aptarė su Europos Komisijos nariu Janusz'u Wojciechowski'u (A. Vanago nuotr.)

Briuselis / Vilnius. Nesulaukę sprendimų Lietuvoje, žemdirbių atstovai pagalbos ieškoti patraukė į Briuselį. Ketvirtadienį Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) atstovai susitiko su žemės ūkio komisaru Janusz'u Wojciechowski'u (Janušu Voicechovskiu).

Kaip po susitikimo portalui manoūkis.lt komentavo į Briuselį kartu su kitais LŽŪT atstovais atvykęs Mažeikių r. ūkininkas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos valdybos narys Audrius Vanagas, žemdirbių problemos buvo išgirstos, komisaras kitą savaitę žada imtis darbų ir bandyti problemą išspręsti tiek su EK Žemės ūkio generalinio direktorato (DG-Agri), tiek su Lietuvos atstovais.

„Nudžiugino, kad jis suprato, jog mums šiandien tai labai svarbi problema ir ją būtina išspręsti“, – kalbėjo A. Vanagas. Anot jo, komisaras pažadėjo informaciją apie situaciją pateikti raštu.

Bioversija 2024 07 09 m7

Komisarui paaiškinta, kad Lietuvoje daugiamečių pievų atstatymo problema iškilo dėl to, jog tinkamai neapibrėžta jų sėjomaina, todėl nemaža dalis pievų referenciniais metais staiga tapo daugiametės. Problemą būtų galima spręsti, jei sėjomaina būtų taikoma ne tik grūdinių kultūrų pasėliuose, bet ir ariamojoje žemėje, kurioje auginami žoliniai augalai.

„Pasakyta, kad ūkininkai visiškai nesikėsina į natūralias pievas, šlapynes, kad jų tikrai niekas nearia ir niekada nears. Kalbama tik apie ariamą žemę – Registrų centro išrašuose nurodyta, kokios paskirties ta žemė yra“, – kalbėjo A. Vanagas.

Anot jo, J. Wojciechowski's jau prieš susitikimą žinojo, kad mūsų šalyje vyksta protesto akcijos, jis supranta, jog ir Lietuva, kaip ir kitos šalys, susiduria su didžiulėmis problemomis.

Paklaustas, ar komisaras turėjo pastabų Lietuvos valdininkams ir politikams, A. Vanagas teigė, kad buvo kalbėta apie tai, jog dialogas, reakcija turėtų būti ir būtent nacionalinė valdžia turėtų spręsti jų jurisdikcijoje esančias problemas, o ne Europos Komisija.

„Po susitikimo Vyriausybėje akivaizdžiai matosi, kad pažadų neužtenka. Jei per du metus nepadarei, dabar nepadarei, vėl bus nepadaryta – darbas nevyksta, o jis galėtų vykti, jei būtų inicijuotas. (...)

Laikysimės aktyviai ir dar aktyviau, nes problemų tikrai daug susikaupė, jas būtina išspręsti“, – teigė A. Vanagas.

Autorius: Asta Laukaitienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos