Briuselis / Vilnius. Nesulaukę sprendimų Lietuvoje, žemdirbių atstovai pagalbos ieškoti patraukė į Briuselį. Ketvirtadienį Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) atstovai susitiko su žemės ūkio komisaru Janusz'u Wojciechowski'u (Janušu Voicechovskiu).
Kaip po susitikimo portalui manoūkis.lt komentavo į Briuselį kartu su kitais LŽŪT atstovais atvykęs Mažeikių r. ūkininkas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos valdybos narys Audrius Vanagas, žemdirbių problemos buvo išgirstos, komisaras kitą savaitę žada imtis darbų ir bandyti problemą išspręsti tiek su EK Žemės ūkio generalinio direktorato (DG-Agri), tiek su Lietuvos atstovais.
„Nudžiugino, kad jis suprato, jog mums šiandien tai labai svarbi problema ir ją būtina išspręsti“, – kalbėjo A. Vanagas. Anot jo, komisaras pažadėjo informaciją apie situaciją pateikti raštu.
Komisarui paaiškinta, kad Lietuvoje daugiamečių pievų atstatymo problema iškilo dėl to, jog tinkamai neapibrėžta jų sėjomaina, todėl nemaža dalis pievų referenciniais metais staiga tapo daugiametės. Problemą būtų galima spręsti, jei sėjomaina būtų taikoma ne tik grūdinių kultūrų pasėliuose, bet ir ariamojoje žemėje, kurioje auginami žoliniai augalai.
„Pasakyta, kad ūkininkai visiškai nesikėsina į natūralias pievas, šlapynes, kad jų tikrai niekas nearia ir niekada nears. Kalbama tik apie ariamą žemę – Registrų centro išrašuose nurodyta, kokios paskirties ta žemė yra“, – kalbėjo A. Vanagas.
Anot jo, J. Wojciechowski's jau prieš susitikimą žinojo, kad mūsų šalyje vyksta protesto akcijos, jis supranta, jog ir Lietuva, kaip ir kitos šalys, susiduria su didžiulėmis problemomis.
Paklaustas, ar komisaras turėjo pastabų Lietuvos valdininkams ir politikams, A. Vanagas teigė, kad buvo kalbėta apie tai, jog dialogas, reakcija turėtų būti ir būtent nacionalinė valdžia turėtų spręsti jų jurisdikcijoje esančias problemas, o ne Europos Komisija.
„Po susitikimo Vyriausybėje akivaizdžiai matosi, kad pažadų neužtenka. Jei per du metus nepadarei, dabar nepadarei, vėl bus nepadaryta – darbas nevyksta, o jis galėtų vykti, jei būtų inicijuotas. (...)
Laikysimės aktyviai ir dar aktyviau, nes problemų tikrai daug susikaupė, jas būtina išspręsti“, – teigė A. Vanagas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)