Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Kitąmet žemdirbiai galės nesilaikyti sėjomainos ir bioįvairovės išsaugojimo reikalavimų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuva pasinaudos išimtimi, leidžiančia nesilaikyti privalomojo augalų kaitos reikalavimo (GAAB 7). Taip pat nebus privaloma ne mažiau kaip 4 proc. ariamosios žemės skirti negamybinei veiklai (GAAB 8).

Vis dėlto saugotinus objektus (miškelius, tvenkinius ir kūdras) išsaugoti bus privalu.

Išimtis galioja tik jei negamybiniai plotai ūkio lygmeniu iki šiol neįrengti. Jau įrengtų ir esamų negamybinių plotų bei kraštovaizdžio elementų naikinti neleidžiama – išimtis jiems netaikoma.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Europos Komisijos (EK) pasiūlytos išimtys svarbios šalims narėms – jos leis išlaikyti aukštą maisto gamybos lygį, kuriam iššūkių kelia gamtos kataklizmai ir geopolitinė įtampa.

Šias išimtis vertiname palankiai ir patvirtinome EK, kad jas taikysime. Ūkininkai atitinkamai gali planuoti sėją“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Taip pat svarbu paminėti, kad dalyvavimo kompleksinėje ekoschemoje „Veiklos ariamojoje žemėje“ sąlyga nesikeičia – pareiškėjai, savanoriškai dalyvausiantys šioje ekoschemoje, turės skirti bent 5 proc. ariamos žemės negamybiniams objektams jau nuo 2023 metų.

Atsižvelgiant į EK siūlymus dėl išimčių, taip pat atidėtas reikalavimas palikti ne mažesnes kaip 3 m pločio palaukes šalia ūkininkų laukuose esančių melioracijos griovių.

Šaltinis: ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos