Vilnius. Lietuva pasinaudos išimtimi, leidžiančia nesilaikyti privalomojo augalų kaitos reikalavimo (GAAB 7). Taip pat nebus privaloma ne mažiau kaip 4 proc. ariamosios žemės skirti negamybinei veiklai (GAAB 8).
Vis dėlto saugotinus objektus (miškelius, tvenkinius ir kūdras) išsaugoti bus privalu.
Išimtis galioja tik jei negamybiniai plotai ūkio lygmeniu iki šiol neįrengti. Jau įrengtų ir esamų negamybinių plotų bei kraštovaizdžio elementų naikinti neleidžiama – išimtis jiems netaikoma.
„Europos Komisijos (EK) pasiūlytos išimtys svarbios šalims narėms – jos leis išlaikyti aukštą maisto gamybos lygį, kuriam iššūkių kelia gamtos kataklizmai ir geopolitinė įtampa.
Šias išimtis vertiname palankiai ir patvirtinome EK, kad jas taikysime. Ūkininkai atitinkamai gali planuoti sėją“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Taip pat svarbu paminėti, kad dalyvavimo kompleksinėje ekoschemoje „Veiklos ariamojoje žemėje“ sąlyga nesikeičia – pareiškėjai, savanoriškai dalyvausiantys šioje ekoschemoje, turės skirti bent 5 proc. ariamos žemės negamybiniams objektams jau nuo 2023 metų.
Atsižvelgiant į EK siūlymus dėl išimčių, taip pat atidėtas reikalavimas palikti ne mažesnes kaip 3 m pločio palaukes šalia ūkininkų laukuose esančių melioracijos griovių.
Taip pat šia tema skaitykite
-
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20 -
Išrinktas Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas
2024-11-19
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)