Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Sėja prie melioracijos griovių dar nebus ribojama

Vilnius. Žemė ūkio ministerija praneša metams atidedanti reikalavimą palikti ne mažesnes kaip 3 m pločio palaukes šalia ūkininkų laukuose esančių melioracijos griovių.

Šį reikalavimą numatoma taikyti pasėlius deklaruojant 2024 metais.

Reikalavimą nuspręsta atidėti atsižvelgiant į šių metų rudeninės sėjos iššūkius, vis dar vykstantį Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano derinimą su Europos Komisija ir jos numatytas išimtis šalims narėms kitąmet netaikyti dalies bioįvairovės išsaugojimo geros aplinkos agrarinės būklės (GAAB) reikalavimų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Teikdami šių metų pasėlių deklaracijas, ūkininkai patvirtino ir susipažino su reikalavimu palikti ne mažesnes kaip 3 m juostas prie melioracijos griovių. Tačiau šis reikalavimas dar nebus taikomas deklaruojant pasėlius 2023 metais.

Ūkininkai, kurie turės palaukes jau 2023 m., jas galės deklaruoti kaip kraštovaizdžio elementus ir gauti ne tik bazinę, bet ir papildomą išmoką už kraštovaizdžio elementų tvarkymą. Ateityje kraštovaizdžio elementai bus privalomi kompleksinėje ekoschemoje Veiklos ariamojoje žemėje.

Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, nuo 2023 m. taikys geros agrarinės aplinkosaugos būklės (GAAB 1) reikalavimą šalies mastu išlaikyti daugiamečių pievų plotus.

Mūsų šalyje planuojama nuo 2024 m. šį reikalavimą taikyti taip, kad ir prie visų pareiškėjų laukuose esančių melioracijos griovių bus privaloma palikti ir deklaruoti bent 3 m pločio, neįskaitant griovio šlaito, palaukes su žoline danga.

Palaukės galės būti naudojamos žemės ūkio technikai pravažiuoti, tačiau pareiškėjas privalės užtikrinti, kad žolinė danga vyrautų. Ūkininkas galės nesilaikyti šio papildomo reikalavimo, jeigu įsipareigos bent 20 proc. savo deklaruojamos ariamosios žemės ploto skirti daugiametėms pievoms ir tokį plotą išlaikys bent 5 metus.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos