Vilnius. Norint paskatinti jaunus žmones rinktis ūkininkavimą ir kurtis kaimiškose vietovėse, jiems šiemet numatyti beveik 23 mln. eurų. Verslo planui įgyvendinti bus galima gauti 40 tūkst. eurų.
Žemės ūkio ministerija praneša, kad iš viso naujuoju 2023-2027 m. finansiniu laikotarpiu jaunųjų ūkininkų įsikūrimui planuojama skirti 75 mln. Eur. Jie taip pat bus skatinami kitomis priemonėmis, skiriant jiems didesnį paramos intensyvumą.
Pasak žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio, Europos Komisijos rekomendacijose dėl Lietuvos bendrosios žemės ūkio politikos strateginio plano yra pastebėta, kad nepaisant sudėtingų demografinių sąlygų, Lietuvos jaunųjų ūkininkų procentinė dalis, palyginti su visais žemės ūkio veiklos vykdytojais, viršija ES vidurkį ir ši tendencija didėja.
Šiuo metu Lietuvoje yra 30 proc. pensinio amžiaus sulaukusių ūkininkų, o jaunesnių kaip 40 m. jaunųjų ūkininkų yra 17 proc. Žemės ūkio ministerija teigia, kad atsižvelgdama į kaimo senėjimo problemą, šiai sričiai skiria daug dėmesio.
Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininko Vytauto Buivydo teigimu, be palankių sąlygų svarbus ir perspektyvos matymas.
„Banguojanti žemės ūkio politika ir neaiški perspektyva neretai stabdo jaunus žmones. Turi būti strategija dešimčiai metų ir tada jaunieji ūkininkai, matydami perspektyvą, tikrai ateis“ , – sako V. Buivydas.
Pasak jo, norint užsiimti gyvulininkyste ar augalininkyste reikia daug žemės, tad jaunieji ūkininkai į žemės ūkį žvelgia inovatyviau ir ieško kitokių galimybių, siekia gauti didesnę pridėtinę vertę iš vieno hektaro.
Paraiškas jaunųjų ūkininkų įsikūrimo paramai gauti numatoma rinkti birželį ir liepą. Bus remiama žemės ūkio produktų gamyba, perdirbimas ir tiekimas rinkai.
Paraiškas galės teikti ūkininkai, ne vyresni kaip 40 m. amžiaus (paraiškos pateikimo dieną dar nėra suėję 41 m.), turintys reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijų (arba iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigoja jų įgyti). Taip pat tokie asmenys turi pirmą kartą steigtis žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojai.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Žemdirbiai: ar argumentus vėl reikės atvežti su traktoriais?
2024-11-06 -
Ūkių plėtrai paramos pakaks kas antram
2024-11-05 -
Dalį pelkėms numatytų lėšų siūloma skirti pieniniams buliams
2024-10-23
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)