


Vilnius. Parlamentaras Giedrimas Jeglinskas ir krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė neatmeta galimybių valstybei įsitraukti į „Achemos grupės“ veiklą.
Tai, kad grupės valdoma Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“ galėtų dalyvauti Lietuvoje gaminant sprogmenis praėjusią savaitę teigė ir premjeras Gintautas Paluckas.
„Ar „Achema“ yra potencialiai gynybos pramonės žaidėjas? Aš manau, kad neabejotinai. Yra elementai, kuriuos jie gali teikti sprogstamosios medžiagos gamybai, tai gali būti, kad turime galimybę taip pat investuoti kaip valstybė bent jau į tą dalį, kuri prisidėtų prie gynybos pramonės“, – LRT radijui antradienį sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas G. Jeglinskas
Anot jo, „Achema“ visą laiką buvo taikiniu įvairiems neaiškiems pirkėjams, kurių galai dažniausiai veda į Rusiją arba santykius su rusiškomis dujomis. „Rinkoje turime efektyvų sandorių kontrolės mechanizmą, bet jei sakome, kad „Achema“ yra gynybos pramonės objektas, tai aš manau, kad saugumo aspektas čia labai svarbus“, – pridūrė G. Jeglinskas.
Krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė taip pat teigė, kad „Achema“ galėtų dalyvauti Lietuvos amunicijos ir sprogmenų tiekimo grandinėje. Anot jos, šiuo metu per anksti atsakyti į klausimą, ar valstybė galėtų išpirkti dalį „Achemos grupės“ ar „Achemos“ akcijų.
„Tai yra pirminės idėjos, aptarimai apie galimus bendradarbiavimo būdus. Neabejoju, kad tie pokalbiai bus tęsiami ir tada galėsime kalbėti konkrečiau“, – sakė O. Mašalė.
„Šiuo metu galima svarstyti pačius įvairiausius variantus“, – teigė ji, atsakydama į klausimą, ar valstybė ir „Achema“ galėtų kurti bendrą įmonę, kaip tai buvo padaryta su Vokietijos koncernu „Rheinmetall“.
Svarsto parduoti kai kurių įmonių akcijas
„Achemos grupės“ valdoma Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ svarsto parduoti kai kurių jos valdomų įmonių akcijas.
Įmonės valdyba papildė balandžio 17 dienos akcininkų susirinkimo darbotvarkę tai numatančiu klausimu dėl „Achemos“ nuosavybės teise priklausančių bendrovių akcijų pardavimo“, Registrų centrui nurodė įmonė.
„Šioje darbotvarkės dalyje bus sprendžiami tam tikri vidiniai, operatyviniai bendrovės „Achema“ valdymo struktūros klausimai“, – komentare BNS teigė „Achema“.
Pasak jos, šis ir kiti akcininkų susirinkimo darbotvarkės klausimai „niekaip nėra susiję su koncerno „Achemos grupė“ akcijų pardavimu“.
Registrų centro duomenimis, bendrovė „Achema“ Lietuvoje valdo po 100 proc. specialiųjų įrengimų remonto įmonės „Iremas” ir techninių dujų gamintojos „Gaschema“ akcijų, 50 proc. pramoninių maišių gamintojos „Achempak“, 30,82 proc. – trąšų ir grūdų tiekėjos „Agrochema“ bei 22,18 proc. – „Klaipėdos laivų remonto“ akcijų.
Dalį „Achempak“, „Agrochemos“ ir „Klaipėdos laivų remonto“ akcijų tiesiogiai valdo „Achemos grupė“. Be to, „Achemai“ priklauso ir dvi trąšų prekybos bendrovės – Lenkijos „Liteximp“ bei Prancūzijos „Litfert“.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Siūloma plėsti prijaukintų gyvūnų sąrašą
2025-04-17 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Baltijos šalių ministrai pasirašė deklaraciją dėl žemės ūkio vizijos
2025-04-14
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)