Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
Europos Komisijos parama pieno gamintojams vis dar įstrigusi
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Europos Komisija (EK) dar nepriėmė sprendimo dėl finansinės paramos krizę išgyvenantiems Lietuvos pieno ūkininkams, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Anot jo, sprendimo priėmimas yra įstrigęs. „Trečiajame pakete, kuriame yra suprojektuota ir pasiūlyta pagalba mūsų ir Latvijos pieno gamintojams taip pat yra įstrigusi“, – antradienį Žinių radijui sakė K. Navickas.

Ministras sako, kad Komisija dėl paramos Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių ūkininkams spręs tik po to, kai bus išspręstas klausimas dėl su Ukraina besiribojančių valstybių, į kurias patenka pigesni grūdai, klausimas.   

Bioversija 2024 04 15 m7

„Matyt, Komisija vis tiek pirmiausiai sau prioritetais kelia susitarti dėl pasienio šalių, dėl Ukrainos grūdų, ir tada paleisti tą trečią paketą, kuriame yra šalys – Ispanija, Portugalija dėl sausrų, Italija – dėl potvynių, o mes su Latvija – dėl pieno. Tai pasiūlymas yra pateiktas, bet sprendimas nepriimtas“, – kalbėjo K. Navickas.

Jo teigimu, dėl pagalbos Lenkijai ir kitoms šalims taip pat dar neapsispręsta, vyksta intensyvios diskusijos, todėl Lietuva yra tapusi šios situacijos įkaite.

„Europos Komisijoje iki šiol nėra sutarimo dėl pagalbos pasienio šalims, nes tas vadinamas antras pagalbos paketas iki šiol nėra aktyvuotas ir vyksta tikrai intensyvios diskusijos užkulisiuose, ne tarybose, ne viešai, apie tai, kad būtų išspręstas šis klausimas. (...) Lenkijos situacija, aš tikiuosi, bus išspręsta, nes mes esame tapę šios situacijos įkaitais“, – kalbėjo K. Navickas.

Gegužės pradžioje ministras sakė, kad Lietuva gali tikėtis iki 18,6 mln. eurų paramos. Balandžio pabaigoje dėl itin kritusių pieno kainų Lietuvos ūkininkai susitiko su už žemės ūkį atsakingu EK nariu. Susitikimo metu J. Wojciechowskis ūkininkams pažadėjo pasistengti surasti lėšų ir juos paremti.

Kovo pradžioje į K. Navicko prašymą padėti ūkininkams J. Wojciechowskis atsakė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“. 

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, į piketus besirinkę ūkininkai prašė bent 40 mln. eurų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos