Briuselis. Europos Sąjungos valstybių narių ministrai ketvirtadienį susitarė nuo liepos 1 dienos įvesti maksimalius muitus iš Rusijos ir Baltarusijos importuojamiems grūdams.
Iki šiol tarifai iš esmės nebuvo taikomi, pranešė bloko prekybos komisaras. Europos Komisija šią priemonę pasiūlė kovą.
Šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Belgijos finansų ministras Vincent‘as Van Peteghem‘as teigė, kad naujais tarifai siekiama praktiškai sustabdyti grūdų importą iš Rusijos ir Baltarusijos į ES.
„Šios priemonės neleis destabilizuoti ES grūdų rinkos, stabdys Rusijos iš Ukrainos neteisėtai pasisavintų grūdų eksportą“, – teigė V. Van Peteghem‘as. Jis taip pat teigė besiviliantis, kad tai sumažins Rusijos pajamas, kuriomis ji finansuoja karą Ukrainoje.
Reglamentu didinami importo tarifai grūdams, aliejinių augalų sėkloms ir jų gaminiams, runkelių masės granulėms ir džiovintiems žirniams iš Rusijos bei Baltarusijos Respublikos. Šioms prekėms nebus galima taikyti ir ES tarifinių kvotų.
ES Taryba primena, kad priimtas sprendimas neturės įtakos tranzitui per ES iš abiejų šalių į kitas trečiąsias šalis.
K. Navickas: apribojimų reikia visiems žemės ūkio produktams
Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasisako už tai, kad ES turi plėsti apribojimus visiems šios kilmės žemės ūkio produktams, pranešė ministerija.
„Rusiška ir baltarusiška produkcija nesąžiningai konkuruoja su ES šalių ūkininkų produkcija. Tačiau dar svarbiau yra tai, kad ES rinkoje parduodama maisto produktus Rusija uždirba milijardus, kuriais gali finansuoti savo sukeltą karą Ukrainoje“, – teigė K. Navickas.
Anot ministro, Rusija ir Baltarusija iki šiol pelnydavosi ne tik iš grūdų pardavimo ES rinkoje: 2023 metais ES iš Rusijos importavo žemės ūkio ir maisto produktų už 2,7 mlrd. eurų – 2 proc. daugiau nei 2021 metais. Grūdai sudaro maždaug pusę šios sumos.
Anksčiau K. Navickas yra sakęs, kad Briuselio importo muitai rusiškiems ir baltarusiškiems grūdams iš esmės reikštų jų importo į Bendriją draudimą.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)