Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį svarstyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pradėta pertvarka, kuria siekiama efektyviau organizuoti darbą.
VMVT tikslas – optimaliai išnaudoti tarnybos turimus žmogiškuosius išteklius, siekiant laiku, kokybiškai ir skaidriai atlikti maisto ir veterinarinę kontrolę, kad efektyvesnė teritorinių padalinių veikla VMVT padarytų modernesnę ir mobilesnę, kad ja būtų labiau pasitikima. Numatoma, kad šiuo metu visuose 52 teritoriniuose padaliniuose vykdomos maisto kontrolės ir dalis administravimo funkcijų bus perkeltos į 10 regionų.
Seimo KRK pirmininkas Andrejus Stančikas teigė sulaukiantis daug klausimų iš regionų, kaip bus po pertvarkos. VMVT direktorius Darius Remeika paaiškino, kad po pertvarkos 10 VMVT regioninių padalinių bus atsakingi už valstybinės kontrolės ir veiklos planavimą bei vykdymą, žmogiškųjų ir techninių išteklių paskirstymą. Jie perims dalį VMVT vidaus administracinio darbo, tirs vartotojų skundus.
Taip pat bus atsakingi už sudėtingesnes ir specifinių žinių reikalaujančias konsultacijas, ypač eksporto klausimais, atliks išskirtinės kvalifikacijos specialistų reikalaujančius auditus dėl atitikties ne ES šalių reikalavimams ir panašiai.
VMVT direktorius Darius Remeika Seimo KRK pristatė numatomą tarnybos pertvarką
Įkūrus regioninius padalinius, iki šiol teritoriniuose padaliniuose dirbantys inspektoriai darbo nepraras, viršininko pareigos bus pakeistos į skyriaus vedėjo ar inspektoriaus, jie nevykdys administracinių pareigų, bet bus bendras darbo išteklių naudojimas, atlyginimai išliks tie patys ir didės. Nes buvo padalinių, kuriuose dirbo vienas žmogus, o kituose – po keliolika ar keliasdešimt, nors ūkių ir maisto tvarkytojų skaičius taip pat buvo skirtingas.
„Tai evoliucinis, o ne revoliucinis kelias. Dėl pertvarkos neatleisime nė vieno žmogaus, darbo tarnyboje yra sočiai. Ir jie turės galimybę tobulėti“, - patikino VMVT direktorius. Jo teigimu, taip dirba daugybė valstybių, kurias jam teko audituoti dirbant Europos Komisijoje.
Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas teigė, kad ministerija pritaria struktūriniams VMVT pakeitimams, dėl to neturėtų nukentėti tarnybos darbo kokybė.
Daugiausia pretenzijų VMVT rengiamoms pertvarkoms reiškė tik Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis stebėjosi, kodėl daugiau gyventojų turinčių Mažeikių teritorinis padalinys priklausys Telšių regioniniam padaliniui, o ne atvirkščiai.
Seimo narys Remigijus Žemaitaitis turėjo klausimų VMVT vadovui
D. Remeika paaiškino, kad Telšiuose dirba daugiau žmonių ir jie turi didesnę patirtį dar nuo pasirengimo stoti į ES, kai reikėjo parengti daug teisės aktų ir juos įgyvendinti, pradėti eksportą ir t. t. Žemės ūkio viceministras pridūrė, kad Mažeikiuose išliks pastatas, darbuotojai, atlyginimai, tik neliks vadovo pareigų, galbūt dėl to kažkam skaudu. Ir prašė R. Žemaitaičio, kaip Seimo nario, daryti įtaką valstybės tarnautojų atlyginimų kėlimui.
Seimo KRK pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius teiravosi apie VMVT darbuotojų atlyginimus. D. Remeikos teigimu, nuo šių metų pradžios inspektorių atlyginimai didėjo nuo 50 iki 350 Eur, šiuo metu inspektorių atlyginimo vidurkis yra 1 100 Eur. Tačiau jis pripažino, kad yra nemažai problemų Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (NMVRVI) – tyrėjai uždirba per mažai.
Tai lemia daug niuansų – laboratorijų yra keliuose miestuose, be to, dalį tyrimų atima ir nemažą konkurenciją sudaro Visuomenės sveikatos tinklas. Pasak VMVT vadovo, Latvija, atlikdama tyrimus vienoje laboratorijoje, sutaupo apie 0,5 mln. Eur per metus. „Instituto tyrėjų atlyginimo klausimą spręsime dar šiemet“, - pažadėjo D. Remeika.
Seimo KRK pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius buvo patikintas, kad VMVT darbuotojų atlyginimai didėjo
Posėdyje kalbėjo ir Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius ir ŽŪR atstovas Algis Baravykas. „Mūsų asociacija turi daug rūpesčių, bet neturime jų bendraudami su VMVT. Kiek žinau ir iš kitų ŽŪR asociacijų, turinčių reikalų su VMVT, jos taip pat neturi priekaištų Veterinarijos tarnybai dėl bendravimo, jų darbuotojai bendrauja dalykiškai. Visų klausimų sprendimas baigiasi konsensusu. Veterinarijos tarnyba vertinama ir užsienio šalyse. Išgirdau asmeninę Seimo nario (R. Žemaitaičio – red. past.) nuomonę. Bet kuo paversime šią tarnybą, jeigu ji turės teisintis dėl kiekvieno savo sprendimo?“ - stebėjosi A. Baravykas, nuolat minantis VMVT slenkstį dėl kiaulininkystės sektoriaus problemų.
Dėl VMVT pertvarkos nutarta diskusijas pratęsti kitame Seimo KRK posėdyje.
Nepritarė „Ekoagros“ prijungimui prie VMVT
Vyriausybė yra parengusi projektą, pagal kurį Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) ir VšĮ „Ekoagros“ būtų jungiamos prie VMVT. „Kas inicijavo tokią nesąmonę?“ – stebėjosi seimo narys Juozas Baublys. „Tai yra Vyriausybės sprendimas. Mums nereikia nei vienos, nei kitos“, - atsakė D. Remeika.
Seimo KRK nariai ir pirmininkas Andrejus Stančikas nepritarė, kad „Ekoagros“ būtų jungiama prie VMVT
A. Stančikas teigė, kad VAT prijungimas gal ir logiškas, tačiau „Ekoagros“ – labai diskutuotinas. K. Starkevičius taip pat neabejoja, kad „Ekoagros“ turi likti savarankiška įmone. Seimo KRK bendru sutarimu nutarė nepritarti VšĮ „Ekoagros“ prijungimui prie VMVT.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Trąšų žurnalas: ar visi ūkininkai jį užpildys iki gruodžio?
2024-11-28 -
I. Hofmanas: mintys dėl ministro posto kol kas dviprasmiškos
2024-11-26 -
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)