Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Briuselis ragina ES nares žemę drėkinti išvalytomis miestų nuotekomis
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis. Europos Komisija (EK) paragino ES valstybes nares pakartotinai panaudoti išvalytas miestų nuotekas su sausra susiduriantiems ūkiams drėkinti. 

Didžioji Europos dalis šiais metais susidūrė su užsitęsusia sausra, o EK perspėjo, kad dėl klimato pokyčių iki 2030 m. pusė ES upių baseinų gali gerokai sumažėti vandens lygis. 

„Gėlo vandens ištekliai menki, o padėtis darosi vis labiau įtempta“, – pažymėjo Lietuvos deleguotas EK narys Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę. 

Bioversija 22 02 02

„Turime nustoti švaistyti vandenį ir efektyviau naudoti šiuos išteklius, kad galėtume prisitaikyti prie besikeičiančio klimato ir užtikrinti mūsų žemės ūkio saugumą ir tvarumą“, – pridūrė V. Sinkevičius.

EK duomenimis, kasmet ES išvaloma daugiau nei 40 mlrd. kubinių metrų nuotekų, tačiau pakartotinai panaudojama tik 964 mln. kubinių metrų.

Tokios šalys ir regionai, kaip Izraelis, Kalifornija, Singapūras ir Australija, jau taiko pažangesnes sistemas, naudojamas nuotekoms į ūkius nukreipti.

Briuselis mano, kad ES narės iki 2025 m. galėtų pakartotinai panaudoti mažiausiai 6 mlrd. kubinių metrų vandens.

Naujas ES reglamentas dėl pakartotinio vandens naudojimo įsigalios nuo 2023 m. birželio, tačiau EK nori, kad valstybės narės nelauktų ir iškart ieškotų priemonių, kaip išvalytu vandeniu drėkinti žemę.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos