Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Briuselis ragina ES nares žemę drėkinti išvalytomis miestų nuotekomis
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis. Europos Komisija (EK) paragino ES valstybes nares pakartotinai panaudoti išvalytas miestų nuotekas su sausra susiduriantiems ūkiams drėkinti. 

Didžioji Europos dalis šiais metais susidūrė su užsitęsusia sausra, o EK perspėjo, kad dėl klimato pokyčių iki 2030 m. pusė ES upių baseinų gali gerokai sumažėti vandens lygis. 

„Gėlo vandens ištekliai menki, o padėtis darosi vis labiau įtempta“, – pažymėjo Lietuvos deleguotas EK narys Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę. 

Bioversija m7 2024 02 22

„Turime nustoti švaistyti vandenį ir efektyviau naudoti šiuos išteklius, kad galėtume prisitaikyti prie besikeičiančio klimato ir užtikrinti mūsų žemės ūkio saugumą ir tvarumą“, – pridūrė V. Sinkevičius.

EK duomenimis, kasmet ES išvaloma daugiau nei 40 mlrd. kubinių metrų nuotekų, tačiau pakartotinai panaudojama tik 964 mln. kubinių metrų.

Tokios šalys ir regionai, kaip Izraelis, Kalifornija, Singapūras ir Australija, jau taiko pažangesnes sistemas, naudojamas nuotekoms į ūkius nukreipti.

Briuselis mano, kad ES narės iki 2025 m. galėtų pakartotinai panaudoti mažiausiai 6 mlrd. kubinių metrų vandens.

Naujas ES reglamentas dėl pakartotinio vandens naudojimo įsigalios nuo 2023 m. birželio, tačiau EK nori, kad valstybės narės nelauktų ir iškart ieškotų priemonių, kaip išvalytu vandeniu drėkinti žemę.

Šaltinis: AFP-BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos