Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
Bandys keisti EK nuomonę dėl suvaržyto mėsos įmonių eksporto

Vilnius. Lietuva ir Lenkija ketina kalbėtis su Europos Komisija, kad būtų pakeistos prevencinės afrikinio kiaulių maro taisyklės, leidžiant saugiai gaminančioms mėsos perdirbimo įmonėms eksportuoti produkciją, sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Jis pirmadienį su Lenkijos žemės ūkio ministru Janu Kšyštofu Ardanovskiu (Jan Krzysztof Ardanowski) Varšuvoje aptarė, kaip galima pakeisti saugių mėsos perdirbimo įmonių eksportą varžančias taisykles.

„Mes nusivežėme pasiūlymą, kuris leistų šiek tiek palengvinti sąlygas saugos zonoje atsidūrusioms mėsos perdirbimo įmonėms. (...) Radus kažkokį kiaulių maro atvejį 10 kilometrų zonoje, prevencinės priemonės pradedamos taikyti visiems, taip pat ir dideles saugos priemones įsidiegusioms mėsos perdirbimo įmonėms“, – iš Varšuvos telefonu BNS kalbėjo G. Surplys.

Bioversija 22 08 31

„Mes manome, kad 30 dienų neleisti eksportuoti produkcijos, nepaisant to, jog esi įsidiegęs modernias apsaugos priemones ir netgi produkciją įsiveži iš kitų zonų, yra ne visiškai teisinga ir perteklinis reikalavimas“, – pridūrė ministras.

Jis tikisi, kad pokalbiai dėl to su Europos Komisija (EK) prasidės rugsėjį.

„Rugsėjį bandysime kalbėtis Briuselyje, kad to perteklinio reikalavimo neturėtų būti. Lenkijos ministrą sudomino šita mūsų idėja ir tikiuosi, kad važiuosime kalbėti kartu“, – tvirtino ministras.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius BNS sakė, kad šiuo metu 30 dienų eksporto apribojimas yra taikomas dviem įmonėms – mėsos perdirbimo įmonei „Krekenavos agrofirma“ ir vienai Danijos kapitalo kiaulių augintojos „Idavang“ fermų.

M. Staškevičiaus teigimu, eksporto apribojimai yra įvedami, kai dėl maro nustatoma trečioji zona. Tarnybos duomenimis, šiuo metu ji nustatyta kai kuriose pietinėse ir vidurio Lietuvos vietovėse.

„(Nustačius maro protrūkį – BNS) 30 dienų negali eksportuoti į trečiąsias šalis ir kitas Europos Sąjungos šalis. Tą kiaulieną arba jos gaminius galima ženklinti nacionaliniu ženklu ir parduoti nacionalinėje rinkoje“, – tvirtino M. Staškevičius.

Po 30 dienų įmonės vėl gali tiekti produkciją į trečiąsias šalis ir Europos Sąjungos (ES) rinką.

Šiemet afrikinis kiaulių maras Lietuvoje nustatytas jau dvejuose komerciniuose ūkiuose. Liga taip pat plinta mažuose ūkiuose ir tarp šernų populiacijos.

Nuo metų pradžios Lietuvoje dėl kiaulių maro nugaišo ar buvo nugaišinta apie 2 tūkst. kiaulių. Liga plinta  ir Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, kitose netoli Lietuvos esančiose šalyse.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija