Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Apleista žemė „uždirbo“ tris milijonus

Vilnius. Praėjusiais metais šalyje buvo apleista arba nedirbama apie 7 proc. žemės ūkio naudmenų. Jos savininkams priskaičiuota sumokėti 3,1 mln. litų žemės mokesčių. Daugiausiai mokesčių už apleistą žemę teko Vilniaus, Klaipėdos, Trakų, Šiaulių ir Kauno gyventojams.

Paskaičiuota, kad iš viso fizinių asmenų mokėtina suma sudaro 55,4 mln. Lt žemės mokesčio, o juridinių asmenų už jiems priklausančius žemės sklypus - 8,4 mln. Už apleistus žemės plotus fiziniams asmenims priskaičiuota sumokėti 2,6 mln. Lt, juridiniams - ir 0,5 mln. Lt. Pernai, t. y. už 2012 m., žemės mokesčio buvo apskaičiuota šiek tiek mažiau - 47,2 mln. Lt už fiziniams asmenims priklausančius žemės sklypus ir 8,9 mln. Lt už juridiniams asmenims priklausančius žemės sklypus.

Daugiausiai už apleistą žemę mokesčių priskaičiuota Vilniaus mieste (321 tūkst. Lt), Vilniaus rajone (294,1 tūkst. Lt), Klaipėdos rajone (173,7 tūkst. Lt), Trakų rajone (144,4 tūkst. Lt), Šiaulių rajone (111,6 tūkst. Lt), Kauno mieste (119,4 tūkst. Lt), o mažiausiai - Visagino savivaldybėje (13 Lt), Šiaulių mieste (631 Lt), Kalvarijos (5,2 tūkst. Lt) ir Birštono (6,7 tūkst. Lt) savivaldybėse.

Bioversija 23 09 01 m7

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Žemės politikos departamento direktoriaus Audriaus Petkevičiaus teigimu,šiais metais nenumatyta jokių naujovių, susijusių su žemės mokesčio nustatymu. Žemės mokestis priklausys nuo savivaldybių patvirtintų žemės mokesčio tarifų 2014 m., o taip pat nuo Valstybės žemės fondo informacijos apie apleistas žemės ūkio naudmenas.

„Įvertinus savivaldybių sprendimus, kuriais patvirtinti žemės mokesčio tarifai 2014 metams, pastebėta, kad jie parengti detaliau įvertinus savivaldybių teritorijas. Dauguma savivaldybių žemės mokesčio tarifus diferencijuoja ne tik pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį (būdą), bet ir pagal vietą (žemės verčių zonas). Manome, kad dėl šios priežasties 2014 m. teisingiau bus apskaičiuojamas žemės mokestis", - sako A. Petkevičius.

Nuo gegužės 20 d. interneto svetainėse zis.lt, geoportal.lt ir regia.lt skelbiami atnaujinti duomenys apie apleistas žemės ūkio naudmenas. Iki einamųjų metų liepos 1 d. savininkai gali teikti Valstybės žemės fondui savo pastebėjimus.

„Visus gautus pranešimus Valstybės žemės fondas išnagrinėja ne tik pagal turimą informaciją, bet ir vykstant į vietą. Nustačius, kad pranešimas pagrįstas, patikslina skelbiamus duomenis", - tvirtina A. Petkevičius.

Vyriausybė yra paskelbusi siekį, kad per kadenciją apleistos žemės plotas sumažėtų 100 tūkst. ha ir 2016 m. būtų ne didesnis kaip 187 tūkst. ha.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos