Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Verslo informacija
ŽŪK „Pienas LT“ pelno dalį skiria nariams

ŽŪK „Pienas LT“ (toliau – Kooperatyvas) pajamos 2021 m. sudarė 91 mln. Eur ir buvo 20 proc. didesnės nei 2020 metais. Pernai Kooperatyvas uždirbo 1,84 mln. Eur grynojo pelno ir tai yra geriausias rezultatas nuo gamyklos paleidimo pradžios.

„Nepaisant sudėtingo laikotarpio ir iškilusių iššūkių, mums pavyko įgyvendinti užsibrėžtus ambicingus tikslus“, – sako „Pienas LT“ generalinis direktorius Mantas Rudaitis.

Pasak įmonės vadovo, gerus pelningumo rodiklius lėmė geras įdirbis eksporto rinkose, kurios augdamos leido subalansuoti pieno kainų augimą, taip pat gamybos procesų efektyvinimas ir naujų produktų kūrimas.

„2021-aisiais vienas svarbiausių tikslų buvo orientuotas į Kooperatyvo narių gaunamas naudas Kooperatyve, todėl plėtėsi centralizuotai perkamų produktų krepšelis, pradėjome teikti ir gyvulininkystės konsultavimo paslaugas. Verta pažymėti, kad praėjusiais metais ne tik įgyvendinome daug projektų, leidusių efektyvinti įmonės procesus, bet ir investavome į maišymo įrangą skystu būdu ir taip praplėtėme savo produktų krepšelį“, – teigia M. Rudaitis.

Atsižvelgiant į sėkmingus rezultatus, ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininko Tomo Raudoniaus teigimu, pirmą kartą planuojama Kooperatyvo nariams išmokėti trečdalį pelno.

„Valdybos ir stebėtojų tarybos sutarimu bus siūloma apie 624 tūkst. Eur išdalyti visiems Kooperatyvo nariams, likusia pelno dalimi planuojama padidinti narių pajinį kapitalą, – teigia T. Raudonius. – Galutinis sprendimas bus tvirtinamas visuotiniame narių susirinkime, vyksiančiame š. m. balandžio viduryje.“

Per 2021-uosius Kooperatyvas uždirbo gryno pelno 1,2 cnt patiektam nario baziniam pieno kilogramui. Pasak valdybos pirmininko T. Raudoniaus, šalia tiesioginių pajamų nariai gavo naudos iš pigiau perkamų sėklų, trąšų, pašarų, suteiktų konsultacijų ir tai yra pagrindiniai veiksniai, leidžiantys piginti pieno gamybos savikainą.

Rezultatyviai įgyvendinami investiciniai projektai ir sėkmingas pieno ūkių interesų atstovavimas rinkoje nuosekliai augina Kooperatyvo narių skaičių. Šiuo metu „Pienas LT“ bendruomenę sudaro 207 pieno ūkiai ir apie 200 darbuotojų.

„Kooperatyvo bendruomenei praėjusieji metai buvo lūžio metai. Įmonė iš stabilios veiklos perėjo į plėtros etapą. Augo pelnas, pajamos, plėtėsi produktų krepšelis, didėjo perdirbimo pajėgumai ir suteikiamų naudų įvairovė nariams. Labai džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė daugiau kaip 20 naujų narių“, – sako T. Raudonius.

Pasak bendrovės vadovo M. Rudaičio, 2022 m. pradžia teikia daugiau optimizmo dėl tinkamo įmonės gamybinio pasirengimo ir rizikų valdymo.

„Šiais metais reguliariai pradėjome perdirbti ekologišką pieną, palankiai pieno gamintojų įvertinta ir nauja pieno supirkimo kainodara, suefektyvintas pieno surinkimas, sukurti nauji produktai, pradėtas įgyvendinti sausų mišinių gamybos projektas. Valdydami rizikas, pardavimus plėtojome ES ir kitose šalyse mažindami pardavimus Rusijoje, todėl dar net neprasidėjus karui nutraukėme produkcijos tiekimą šaliai agresorei“, – teigia M. Rudaitis.

„Pienas LT“ – didžiausias Baltijos šalių regione pieno gamintojų kooperatyvas. Nuo 2017 m. Kauno LEZ įsikūrusioje gamykloje pagal pažangiausias technologijas gaminama grietinėlė ir sausi aukštos pridėtinės vertės pieno produktai, kurie eksportuojami į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

Šaltinis: „Pienas LT“
Užsakymo Nr. 10799
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos