Žieminių javų sėklos turi atitikti kokybinius rodiklius ir būti neužterštos piktžolių sėklomis, vienodo stambumo, gero daigumo, nepažeistos ligų ir neužkrėstos jų pradais.
Beicavimas yra vienas iš svarbiausių būdų užtikrinti apsaugą nuo ligų ankstyvaisiais augimo tarpsniais. Todėl labai svarbu pasirinkti patį veiksmingiausią beicą.
Sėklų beicavimas ne tik užtikrina apsaugą nuo ligų ankstyvaisiais augimo tarpsniais. Šiuolaikiniai beicai taip pat turėtų pagerinanti ir pagreitinti augalų įsišaknijimą – ir tai gali būti papildomas veiksnys, padedantis augalams lengviau išgyventi nepalankias rudens ir žiemos sąlygas.
„Sėklų beicavimas yra palyginti nebrangi, tačiau nepamainoma augalų apsaugos nuo ligų, o kartu ir nepalankių orų neigiamo poveikio švelninimo priemonė, padedanti tvirtą pamatą derlingiems pasėliams. Veiksmingų beicų ūkinis efektyvumas gali siekti iki 15 proc. išsaugoto derliaus“, – pabrėžia kompanijos „Syngenta“ produktų ekspertas dr. Juozas Semaška.
Gerai žinomos Maxim šeimos beicų naudotojams, „Syngenta“ prieš trejus metus pristatė naujos veikliosios medžiagos – sedaksano – pagrindu sukurtus beicus. Tai nauji Vibrance šeimos produktai: Vibrance Duo ir Vibrance Star / Pro.
„Šios šeimos beicų pagrindas yra kontaktinio ir lokalaus sisteminio veikimo, pirazolo-karboksamidų bei fenilpirolų cheminėms grupėms priklausančių – sedaksano ir fludioksonilo veiklių medžiagų deriniai. Jie skirti apsaugoti javus nuo daigų pašaknio puvinių, daigų septoriozės, pavasarinio pelėsio, kietųjų ir dulkančiųjų kūlių, dryžligių, rizoktoniozės“, – platų veikimo spektrą pabrėžia J. Semaška.
Vibrance šeimos produktai – beicai Vibrance Duo ir Vibrance Star / Pro – užtikrina sveiką ir stiprų javų pasėlį, geresnes sėkmingo peržiemojimo garantijas ir galutinį rezultatą – gerą derlių
Šiuose beicuose yra dvi veikliosios medžiagos: fludioksonilas – žinomas dėl savo veiksmingumo nuo Fusarium grybų, kietųjų kūlių, ir sedaksanas – išsiskiriantis veiksmingumu nuo rizoktoniozės, pašaknio ligų, pavasarinio pelėsio, kietųjų kūlių bei pasižymintis unikalia šaknų augimą skatinančia savybe. Abi šios veikliosios medžiagos buvo sukurtos ir naudojamos tik beicuose. Jos nėra naudojamos jokiuose, javų apsaugai nuo lapų ligų skirtuose fungiciduose, todėl iki minimumo sumažėja ligų atsparumo išsivystymo riziką.
Vibrance Star papildytas ir trečiąja veikliąja medžiaga – sisteminio veikimo fungicidu tritikonazolu. Sutrikdydamas ergosterolių ląstelės sienelės sudedamųjų dalių sintezę, tritikonazolas stabdo grybienos augimą ir veiksmingai saugo nuo dulkančiųjų ir kietųjų kūlių, pašaknio puvinių.
Sėklos beicavimas apsaugo augalus nuo ligų, o kartu yra ir nepalankių orų neigiamo poveikio švelninimo priemonė – stiprus šaknynas geba kur kas geriau pasisavinti maisto medžiagas net ir tada, kai orų sąlygos nėra idealios
Visi „Syngentos“ beicai yra gaminami taikant pažangią produkto gamybos technologiją Formula M. Jos sudedamosios dalys užtikrina tolygų grūdų padengimą, beico prilipimą ir laikymąsi ant grūdų, iki minimumo sumažinančią beico nudulkėjimą ir užtikrinančią saugų darbą ir aplinkosaugą.
„Veiksmingų beicų ūkinis efektyvumas gali siekti iki 15 proc. išsaugoto derliaus“, – pabrėžia kompanijos „Syngenta“ produktų ekspertas dr. Juozas Semaška
Rekomendacijos, kaip tinkamai atlikti beicavimą:
- Prieš beicuojant sėklą išvalyti (vengiant mechaninio grūdo paviršiaus pažeidimo), tuomet beicas tolygiai padengia grūdus ir tvirtai prilimpa, o išbeicuotos sėklos nedulka ir išlaiko nepakitusį birumą.
- Iš sėklų masės pašalinti dulkes, jas nusiurbiant oro srautu.
- Naudoti gamintojo rekomenduojamą beico normą.
- Paruošti reikiamą tirpalo kiekį, priklausomai nuo beicavimo įrangos 5-10 l/t (tiksliuose – dvifaziuose – beicuotuvuose galima beicuoti net ir neskiestu beicu).
- Beicavimo įrangą sureguliuoti taip, kad grūdams būtų atiduodamas reikiamas beico kiekis, o patys grūdai būtų tolygiai padengiami beicu.
- Įsitikinti, ar beicas gerai prilipo prie grūdo. Jei beicuotose sėklose yra beico dulkių, jas pašalinti nusiurbiant oro srautu.
- Beicuokite gerai vėdinamose patalpose, dar geriau būtų lauke – kai palankios oro sąlygos, vyrauja šilti ir sausi orai.
- Geriausia beicuoti prieš pat sėją, standartinio 14 proc. drėgnio grūdus. Beicuojant per drėgnus grūdus, rizikuojama prarasti jų daigumą.
Dar paprastesnis sprendimas – įsigykite jau paruoštą sertifikuotą ir naujaisiais beicais Vibrance Duo ar Vibrance Star / Pro beicuotą žieminių javų sėklą ir mėgaukitės sutaupytu laiku. Neabejokite – patirtas išlaidas tikrai atpirks sveikas ir stiprus pasėlis, geresnės sėkmingo peržiemojimo garantijos ir galutinis derlingumo rezultatas, kurį skaičiuosime jau per 2022 -ųjų javapjūtę.
Kaip nustatyti sėklai ruošiamų grūdų kokybę, skaitykite pirmajame ciklo straipsnyje „Dėmesys sėklos kokybei visada atsiperka su kaupu“
Užsakymo Nr. 10615
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)