Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Turėkite sveikesnį vasarojų!

Kai pasėlyje matote ligų požymių, žinote, kad juos sukėlė patogeniniai mikroorganizmai, greičiausiai mikroskopiniai grybai. Jei matote ligų pažeistus augalus, vadinasi, jūsų pasėlio dirvožemio mikroorganizmų konkurencinėje kovoje šįkart labiau dominavo patogenai. Pabrėžiame, kad „dominavo“ rašome būtuoju laiku! Ligų požymiai ant augalų – patogenų dominavimo iš anksčiau pasekmė. Kol augalai maži, savo akimis nematome mikroskopinių patogenų, pažeidimus pastebime gerokai vėliau, kai jau ligą reikia stabdyti, o nuostolis pasėliui jau padarytas. 

Kodėl patogenai taip dažnai laimi? 

Kaip visa gamta ir augalai, taip ir dirvožemio mikroorganizmai gyvena pagal gamtos ciklus, sezoniškumas turi esminę įtaką gyvybinėms mikroorganizmų funkcijoms. Pavyzdžiui, žiemą, dirvožemio temperatūrai nukritus žemiau +5 °C, vegetacija sustoja – nėra kam maitinti dirvožemio mikroorganizmų, todėl mažėja funkcinių bakterijų populiacija. 

Patogeniniai grybai atsparesni temperatūrai ir gali augti iki -6 °C. Taigi, žiemą pasėliuose buvo palanku vystytis ligų sukėlėjams. Į tokį lauką sėjamas vasarojus! Tokioje aplinkoje dėl sezonų kaitos sudaromo disbalanso patogenai dirvožemyje vystosi lengviau, nes sulaukia mažiau pasipriešinimo – labiau pasireiškia ligos, o pasėliui pridaroma žalos.

Nepakanka gyvybingo dirvožemio

Viename desertiniame šaukštelyje dirvožemio gyvena milijonai mikroorganizmų. Jie susispietę kolonijomis, turi savo funkciją ir kažką veikia. Jei ne veiklieji mikroorganizmai, dirvožemio elementai ir jų junginiai patys savaime negalėtų būti naudingi. Kas yra gyvybingas dirvožemis? Trumpam grįžkime prie to milijono šaukštelyje: kiekvienas mikroorganizmas turi savo specifinę funkciją ir nebūtinai visos naudingos augalams! Grybiniai patogenai – augalų ligas sukeliantys mikroskopiniai grybai (Puccinia spp. – rūdys, Fusarium spp. – fuzariozė, Septoria sp. – septoriozė, Blumeria sp. – miltligė, Bipolaris sp. – rudadėmė dryžligė, Verticillium sp. – verticiliozė, Sclerotinia sp. – sklerotinis puvinys ir kt.) – tai taip pat gyvybė! Taigi, gyvybingas dirvožemis pats savaime nereiškia funkciškai veiksmingo ar juolab sveiko dirvožemio. Patogenai dirvožemyje egzistuoja natūraliai, tačiau jie ten neturi dominuoti!

Kova su augalų ligų sukėlėjais

Prisitaikydami prie pasėlio mikrobiologinio sezoniškumo, prieš ligų sukėlėjus kovojančių funkcinių bakterijų populiaciją dirvožemyje galime atkurti su bakteriniu preparatu Biomas PROTECT.  Bakterijos dauginsis šaknų zonoje, sudarys tarsi apsauginį barjerą ir saugos šaknyną nuo patogenų – augalai vystysis sveikesni. 

Specialios funkcinės bakterijos dirvožemyje sudarys efektyvią konkurenciją patogenams. Biomas PROTECT saugo nuo tokių plataus spektro grybinės kilmės patogenų genčių, kaip Fusarium, Verticillium, Botrytis, Bipolaris ir kt. Preparatą sudaro mikroorganizmai, išskirti iš Lietuvos dirvožemio.

Išpurkškite pasėlius po augalų sudygimo (kai jau matysis technologinės vėžios) iki krūmijimosi pabaigos (iki BBCH 29).

Užsakymo Nr. 11256
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos