Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Verslo informacija
STIHL grandininiai pjūklai padėjo iškovoti pergalę medkirčių varžybose

Medkirčių darbas yra vienas pavojingiausių ir sunkiausių darbų, reikalaujančių daug fizinių pastangų, kruopštumo ir žinių. Teigiama, kad pagal pavojingumą jis atsiduria tuoj po išminuotojų darbo.

Be to, miško darbus koreguoja ir visus metus vykstantys gamtos sąlygų pokyčiai. Nors skirtingose šalyse medkirtystės specifika šiek tiek skiriasi, vis dėlto pagrindiniai principai, taisyklės ir uždaviniai visur išlieka panašūs.

Daugiau nei 4 dešimtis skaičiuojančios tarptautinės medkirčių varžybos

Siekiant populiarinti medkirčių darbą ir profesiją, keistis įvairių šalių medkirčių patirtimi, technologijomis ir naujų darbo įrankių naudojimo patirtimi (medkirčių darbe naudojami profesionalūs grandininiai pjūklai ir įvairios pagalbinės darbo priemonės), 1970 metais Vengrija ir tuometinė Jugoslavija nusprendė organizuoti tarptautines medkirčių profesinio meistriškumo varžytuves. Be minėtų tikslų, šios varžybos turėjo ir sportinę kryptį, todėl buvo renkami įvairių individualių rungčių ir komandinės įskaitos nugalėtojai. Kad visi organizavimo darbai vyktų sklandžiai, buvo įsteigta Tarptautinė medkirčių varžybų asociacija (IALC), kurios būstinė šiuo metu yra Vokietijoje, Bazelio mieste, ir vienija 28 šalis.

Susikaupimas rungtyje

Nuolat tobulinami varžybų nuostatai parengti remiantis Šveicarijos įstatymine baze. Jau įvyko 33 medkirčių varžybos. Anksčiau vykusios kasmet, dabar varžybos organizuojamos kas dvejus metus.

33-iosios tarptautinės medkirčių varžybos

Kadangi Europoje vyrauja mašininė medienos ruoša, medkirčių sparčiai mažėja. Džiugu, kad į asociacijos organizuojamą renginį vis aktyviau įsitraukia Rytų Europos ir rytinės jų kaimynės, todėl kartu su pagrindiniais rėmėjais (motorinių instrumentų gamintojais STIHL ir Husqvarna, taip pat – medkirčių darbo drabužių gamintoja Pfanner) renginys tikrai žada gyvuoti ir ateityje.

Šiemet 33-iosios medkirčių varžytuvės vyko Norvegijoje, Lilehameryje. Dalyvavo net 27 šalių komandos. Mūsų šalies atstovai dalijosi 19 vieta, o jaunių įskaitoje (U24) Antanas Brunevičius pateko į 13 poziciją.

Šiemet pirmą kartą debiutavo ir moterų įskaita, kurioje varžėsi 12 dalyvių. Tarp jų mūsų šalies atstovės nebuvo.

Varžybų lyderiai – STIHL grandininiai pjūklai

Ypač sėkmingas šis čempionatas tapo komandoms ir dalyviams, kovojusiems su STIHL grandininiais pjūklais. Komandinėje įskaitoje visas keturias pirmąsias vietas iškovojo šalys dalyvės, kurių medkirčiai varžėsi su STIHL grandininiais pjūklais: Baltarusija (pirmoji vieta), nuo jos labai mažai atsiliko Vokietija, po jų – Austrija ir Prancūzija.

Jaunuolių gretose tarp keturių pirmųjų vietų (įskaitant pirmąją ir antrąją) trys medkirčiai naudojo STIHL įrangą. Tik moterų lygos laimėtojos valdė gana galingas Husqvarnas, nors 8 iš 12 šios grupės dalyvių taip pat pasirinko STIHL.

Nugalėtojo motorinis pjūklas STIHL MS 500i 

Ypač sėkmingas buvo naujojo grandininio pjūklo STIHL MS 500i debiutas. Šiame pjūkle pirmą kartą pasaulinėje grandininių pjūklų gamybos istorijoje sumontuotas variklis su elektroniniu tiesioginiu degalų įpurškimu į variklio karterį. Populiarumu pasižymėjo ir STIHL „veteranai“ MS 440, 460 ir varžytuvėms pritaikytas, turintis šiek tiek forsuotą variklį serijinis STIHL MS 460 Magnum. Daugiau kaip 70 % visų dalyvių individualiose rungtyse pasirinko STIHL ir Husqvarna grandininius pjūklus, todėl kitų gamintojų prekės ženklai buvo gana reti, o kai kurie ir pakankamai egzotiški, pvz., ukrainiečių Motor Sich 475 S. Ir nors teigiama, kad galutinius rezultatus didesniąja dalimi nulemia medkirčio meistriškumas, o motorinio pjūklo pasirinkimą – subjektyvūs ar objektyvūs veiksniai, negalima paneigti pagrindinio „kovos įrankio“ techninių, eksploatacinių, konstrukcinių ir kitų savybių reikšmės tiek asmeniniams, tiek komandiniams rezultatams.

Dabar medkirčių vėl laukia dvejų metų pasirengimo ir treniruočių laikotarpis, po kurio medkirčiai galės suremti „ginklus“ 34-osiose profesinio meistriškumo kovose Serbijoje. Planuojama, kad iki 30 dalyvių pagausės komandų. Būsimose varžybose laukiame ir puikaus mūsų šalies medkirčių pasirodymo!

Eduardas Derenka, Mocevičiaus firmos „Ginalas“ vadovo pavaduotojas

Užs. Nr. 9617

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos