Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Verslo informacija
Silicis – auginkime derlių tvariau!

Kasmet ūkininkai susiduria su iššūkiais: sunkiai nuspėjamais orais, kenkėjais, pagalbinių priemonių pasirinkimu auginamoms kultūroms. Veiksmingiausių augalams priemonių paieškos tampa nemenku galvos skausmu: kada geriausias laikas pradėti tręšti, kokios priemonės tinkamiausios, juk kuo stipresni ir sveikesni augalai, tuo didesnė tikimybė sulaukti gausesnio derliaus.

Norint užauginti stiprius ir sveikus augalus, reikia padaryti keletą teisingų veiksmų: nuo sėklos paruošimo, žemės išdirbimo technologijos, priešsėlio, tinkamu laiku panaudotų mikro- ir makroelementinių trąšų, augalų apsaugos produktų, augimo reguliatorių, iki gausybės kitų veiksnių. Tačiau iki šiol tik nedaugelis žinojo vieną vienintelį elementą, labiausiai paplitusį mūsų pasaulyje, ir kuris yra antras po deguonies, galintis nepaprastai padėti ir ūkininkų auginamiems žemės ūkio augalams. Tai – silicis!

Silicį, kaip vieną elementų, esantį augaluose, dar XVIII a. pabaigoje aptiko net keli mokslininkai: vokietis A. Humboldt'as, prancūzas L. Vauclin'as ir anglas G. Davy'is. Nors pačio silicio augaluose nėra daug, tačiau jis atlieka stebėtinai daug teigiamų funkcijų augalo gyvenime.

Vis daugiau viso pasaulio mokslininkų ir ūkininkų pradeda kalbėti apie silicio naudą, ypač dabartiniame Europos Sąjungos kontekste, kai skatinama tvari žemdirbystė, reikia mažinti naudojamų pesticidų kiekius. O tai sukelia vis daugiau nepatogumų ūkininkams.

Pagrindinė silicio funkcija yra stiprinti ir skatinti augalų atsparumą stresą sukeliantiems veiksniams – ligoms ir patogenams. Optimaliomis dozėmis naudojamas silicis skatina geresnę azoto ir fosforo apykaitą augalo audiniuose, padidina boro ir daugelio kitų elementų vartojimą, pasisavinimą, be to, sumažina sunkiųjų metalų toksiškumą.

Tačiau svarbausia yra tai, kad silicis didina augalo atsparumą per sausrą – padeda paskirstyti augalo vandens rezervus, kad augalas lengviau įveiktų vandens trūkumą.

Nustatyta, kad silicis optimizuoja augalų mitybą, padidina fotosintezės efektyvumą, o tai ypač aktualu Lietuvoje dažnai pasitaikančiomis apniukusiomis dienomis, didina šaknų sistemos aktyvumą, pagerina maistinių medžiagų pasisavinimą iš dirvos, subalansuoja, kontroliuoja trąšų pasisavinimą iš dirvožemio ar per lapus.

Jei augalai būtų auginami palankiomis dirbtinėmis, laboratorinėmis sąlygomis, silicio jiems beveik nereikėtų. Tačiau augalus ūkininkai augina ne laboratorijose, o tikrame pasaulyje, kuriame viskas dramatiškai keičiasi. Augalus silpnina kenkėjai, patogeniški grybai, alina sausros – ir tai tik keletas pavojų, kurie kėsinasi į ūkininkų pragyvenimo šaltinį lauke.

Nors silicio gamtoje tikrai daug, augalai per šaknų sistemą jį pasisavina sunkiai. Tačiau, purškiant silicį kartu su kitais mikro- ir makroelementais bei augalų apsaugos produktais, per lapus jis pasisavinamas daug lengviau ir greičiau.

Verta paminėti ir tai, kad silicio turintys augalai nuo neturinčių skiriasi chemine sudėtimi, struktūros ypatybėmis, mechaniniu stiprumu, įvairaus augimo aspektais – pavyzdžiui, derlingumu, taip pat fermentų aktyvumu, paviršiaus charakteristikomis, atsparumu ligoms, šalčiams, kenkėjams ir toksiškiems metalams, druskų tolerancija ir vandens rezervais.

Lietuviška įmonė UAB „Kvieta“ ūkininkams nuo šiol siūlo biologiškai aktyvaus silicio trąšas – NANO Silicium.

Šios biologiškai aktyvios trąšos pagerins augalų mitybą ir atsparumą įvairiems stresams, todėl jas galima naudoti su visais augalų apsaugos produktais ir trąšomis.

Produkto norma visiems auginamiems augalams
(ypač naudinga javams, rapsams, žirniams ir pupoms):

75–100 gramų hektarui.

Beicuojant – 300 gramų tonai sėklų.

NANO Silicium – biologiškai aktyvios trąšos, skirtos augalų mitybai ir stiprinimui.

NANO Silicium padeda augalams lengviau atsigauti po žiemos, sustiprina juos ir gerina maisto medžiagų pasisavinimą iš dirvos.

NANO Silicium dėl naujos ir ypatingos technologijos lengvai prasiskverbia į augalą per lapus ir padeda jam apsisaugoti nuo ligų bei kenkėjų.

Daugiau informacijos

Tel.: +370 686 57 644, +370 627 99 568

www.kvieta.lt , www.nanosilicis.lt

Užsakymas Nr. 10511

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos