Laimi dažniausiai tie, kas rizikuoja. Rizikos renkantis sėklas nėra tiek daug ir ji gana pamatuota. Taip, sertifikuotos sėklos brangesnės, kartais net beveik dvigubai. Bet reikia įvertinti, kiek sutaupysite patys „apdorodami“ savo ūkyje augintas sėklas.
Juk ir sertifikuotos sėklos kaina aukštesnė ne šiaip sau, o todėl, kad būtumėte ramūs, jog gaunate kokybišką produktą, kuris paruoštas berti tiesiai į dirvą.
Paprastas pavyzdys: sertifikuotų vasarinių javų sėklų kaina – 350 eurų už toną. Savo ūkyje ruoštų sėklų kaina – 170 eurų už toną.
Skirtumas tikrai nemenkas ir verčiantis susimąstyti, ar verta. Tačiau imkime ir sudėliokime, kaip čia viskas yra iš tiesų. Prie 170 eurų pridėkite 40 eurų už toną už beicą ir beicavimą, dar 10 eurų/t už valymą, dar 12 eurų/t – selekcinis mokestis. Ir štai nesertifikuotų sėklų tonos kaina išsaugo iki 232 eurų. Tuo tarpu iš sertifikuotų sėklų kainos – 350 eurų – nepamirškime atimti paramos – 64 eurų. Taigi, galutinė kaina – 286 eurai už toną.
Dabar skaičiuokime, kad vidutiniškai su viena tona sėklų apsėsite 4 hektarus. Taigi, sertifikuotomis sėklomis apsėti hektarą Jums kainuos apie 71,50 eurų (286 eurus tiesiog padalinkime iš 4), o nesertifikuotomis – 58 eurus. Skirtumas – 13,50 eurų. Sakykime, kad vidutinis derlingumas vienodas ir sertifikuotomis, ir nesertifikuotomis sėklomis apsėtuose pasėliuose ir iš hektaro ir sertifikuotų, ir nesertifikuotų sėklų kulsite 6 tonas grūdų. Tačiau įvairiais skaičiavimais sertifikuotos sėklos derliaus priedas yra nuo 10 proc. ir daugiau. Taigi – iš sertifikuotomis sėklomis apsėto hektaro gausite maždaug 600 kg daugiau derliaus.
Dabar skaičiuokime, kas išeis, jeigu, tarkime, už toną užaugintų grūdų gausite 160 eurų. Tai iš nesertifikuotų sėklų hektaro gausite 960 eurų pajamų, o iš sertifikuotų – 1 056 eurus (960 eurų + 96 eurai už derliaus priedą – 600 kg). Reikia nepamiršti, kad mokėjote brangiau apsėdami hektarą sertifikuotomis sėklomis, taigi iš 1 056 eurų atimkime 13,50 eurų ir iš vieno sertifikuotų sėklų hektaro uždirbate maždaug 82 eurais daugiau. Tai tiek matematikos ir tiek rizikos.
Gali būti, kad artėjant sezonui neturite laiko skaityti, todėl įdedame lentelę.
Jeigu nenorite gilintis ir į lentelę, „Agrochemos“ Sėklų skyriaus vadovas Justas Eimontas trumpai apibendrina, kodėl reikėtų rinktis sertifikuotas sėklas:
- Sertifikuotomis sėklomis apsėti pasėliai bus nuo 10 proc. ir daugiau derlingesni.
- Sertifikuotos sėklos gerai išvalytos, frakcionuotos, kokybiškai išbeicuotos.
- Sertifikuotos sėklos yra pirmo arba antro atsėlio, todėl yra „šviežesnių“ genų.
- Sertifikuotos sėklos yra sveikesnės ir stabilesnės, nes yra jaunesnės.
- Sertifikuotų sėklų sertifikate nurodomi 1000 sėklų masė ir daigumas, todėl lengviau paskaičiuoti sėjos normą ir pasėlių tankumą.
Susisiekite, kol dar turime. „Agrochemos“ regionų vadybininkų kontaktus rasite paspaudę šią nuorodą.
Užsakymas nr. 10099
Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/verslo-informacija/pavasari-nepamirskime-mikroelementu-svarbos-ir-patreskime-laukus
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)