Rinkoje yra didžiulė biostimuliatorių pasiūla. Dažnai sunku pasirinkti, kuris augalams reikalingas, o ūkininkams ekonomiškai naudingas. Patarimas paprastas – rinktis iš tų, kurių veikimas, efektyvumas ir pridėtinė vertė paremta moksliniais tyrimais, atliktais ne vienoje šalyje ir ne vienoje vietovėje.
Įmonė „Corteva Agrisciences“ vien per 2022 ir 2023 m. Europoje su azotą fiksuojančia bakterija Metylobacterium kviečiuose atliko 184 bandymus, rapsuose - 46. Be to, produktas buvo tiriamas ir kukurūzų, bulvių, cukrinių runkelių pasėliuose.
Visų atliekamų bandymų tikslas – paruošti ūkininkams rekomendacijas, kuriomis vadovaujantis BlueN duotų didžiausią derliaus priedą ir gerą investicinę grąžą. Dalis tų bandymų atlikta dideliuose plotuose ūkininkų laukuose, kita dalis – mažuose laukeliuose.
Susumavus bandymų rezultatus, nustatyta, kad žieminiuose kviečiuose panaudojus BlueN buvo gautas vidutinis 300 kg derliaus priedas ir 0,6 proc. daugiau baltymų, rapsuose – 165 kg derliaus priedas ir 0,44 proc. didesnis aliejingumas.
BlueN labai gerai pasirodė kukurūzų, cukrinių runkelių bei bulvių pasėliuose. Įvertinus 45 atliktų bandymų kukurūzuose rezultatus, nustatyta, kad grūdų derlius vidutiniškai padidėjo 0,45 t/ha.
Cukrinių runkelių bandymai parodė, kad šakniavaisių derlius padidėjo vidutiniškai 4,8 t/ha. Bulvės (įvertinus 26 bandymų rezultatus) vidutiniškai davė 2,5 t derliaus priedą.
Įmonė bendradarbiauja su mokslo institucijomis, gilinasi, kodėl kartais BlueN veikia labai gerai, o kartais efektyvumas neduoda laukiamo rezultato. Danijoje kartu su Danijos technologijos institutu atliktas bandymas, kurio apimtis - net 360 laukelių. Buvo tiriamos įvairiausios augimo sąlygos – nuo neįprastai didelės sausros iki idealių sąlygų. Įvertinus gautus rezultatus paruoštos rekomendacijos ūkininkams.
BlueN naudojimo rekomendacijos:
- BlueN turi būti purškiamas, kai dienos temperatūra pakyla aukščiau 10 °C.
- 1 diena prieš ir 2 dienos po BlueN panaudojimo neturėtų būti šalnų.
- Javai turi būti purškiami krūmijimosi tarpsnyje (BBCH 25-32), rapsai - 4-6 lapelių (BBCH 14-16), kukurūzai - 4-8 tikrųjų lapelių (BBCH 14-18), bulvės - kai lapai pradeda dengti dirvą (BBCH 25-31).
- Augalai turi būti aktyviai augantys, nestresuoti nuo nepalankių sąlygų.
- BlueN naudoti mažiau sausroms jautriose vietovėse.
- Geriausia purkšti anksti ryte (iki 10 val.) kai dauguma augalų lapų žiotelių yra praviros.
- Gali būti maišoma su kitais produktais (suderinamumą pasitikrinti corteva.lt internetiniame puslapyje).
- BlueN turi būti naudojamas 24 valandos iki ir 24 valandos po nesuderinamų pesticidų naudojimo.
Laikantis nurodytų BlueN naudojimo rekomendacijų, azotą fiksuojančios bakterijos greitai įsiskverbia į augalą ir pradeda daugintis. Jos lengvai pernešamos į naujai išaugusius lapus.
Pasklidusios augalo audiniuose bakterijos padeda fiksuoti ore esantį azotą, jį paversti į augalui prieinamą formą. Taigi, tai papildomas azoto šaltinis, kuris negali išsiplauti į gruntinius vandenis ir išgaruoti į orą, dalyvauja baltymų sintezėje visos vegetacijos metu.
Lietuvos ir užsienio ūkininkai, kurie ieško inovacijų ir naujų galimybių, kurie remiasi mokslu paremtomis išvadomis, jau įsitikino BlueN teikiama nauda.
Produkto gamintoja:
Produkto platintojas:
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)