Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Verslo informacija
Rapsų apsaugai nuo ligų – fungicidai su veikliąja medžiaga boskalidu

Šiais metais rinkoje vis dažniau pasigirsta klaidinančios informacijos apie rapsų žydėjimo metu naudojamus fungicidus. Todėl dalijamės rekomendacijomis, kaip pasirinkti Jūsų laukams tinkamiausią sprendimą.

BASF Lietuvoje jau daug metų prekiauja fungicidais, skirtais žieminių ir vasarinių rapsų apsaugai nuo žydėjimo metu plintančių ligų. Tai – Cantus® Gold, Efilor®, Pictor® Active. 2022 metais užregistravome naujausią fungicidą Revydas®.

Kas šiuos produktus sieja

 • Visus šiuos produktus siejaviena bendra veiklioji medžiaga – boskalidas.
 • Visų šių fungicidų produkto forma yra koncentruota suspensija, kuri geriausiai pritaikyta rapsų apsaugai.
 • Jie visi registruoti tik rapsų apsaugai nuo žydėjimo metu plintančių ligų sukėlėjų (baltojo sklerotinio puvinio, alternariozės). Pictor® Active registruotas ir ankštinių augalų apsaugai.
 • Visi šie fungicidai turi apsauginį ir gydomąjį veikimą.
 • Nė vienas iš šių produktų negali būti pasigaminamas namų sąlygomis (dėl koformuliantų kiekio, tūrio kiekio, produktų sudedamųjų dalių ir efektyvumo lygio).

Kuo skiriasi šie produktai

 • Visi jie turi skirtingas sudedamąsias produkto dalis. Pvz., Cantus® Gold sudėtyje yra dimoksistrobino, kurio nėra jokiame kitame registruotame augalų apsaugos produkte. Efilor® sudėtyje prie boskalido yra pridėta metkonazolo, kurį gerai pažįstame iš Juventus®. O Pictor® Active sudėtyje yra kita veiklioji medžiaga – piraklostrobinas.
 • Jie turi skirtingas registracijos normas ir purškimų skaičių per sezoną.
 • Naujausiame produkte Revydas® yra triazolų grupės veiklioji medžiaga Revysol® (mefentriflukonazolas), kuri suteikia didelį lankstumą dėl panaudojimo laiko ir ilgainiui pakeis boskalidą.

Istorija

2003 metais įmonė BASF užregistravo fungicidą, kurio sudėtyje yra veiklioji medžiaga boskalidas. 2006 m. Lietuvoje rapsų apsaugai nuo ligų buvo užregistruotas Cantus®. Cantus® produkto forma buvo vandenyje dispersiškos  granulės. Dėl savo puikaus apsauginio veikimo prieš sklerotinį puvinį produktas tapo standartu rapsų apsaugoje žydėjimo metu. Naudojant produktą ilgainiui įmonė BASF pastebėjo, jog susiduriama iškylančiais iššūkiais:

a) mažėjančiu efektyvumu;

b) sunkumais naudojant granuliuotą produkto formą ir didelį poreikį pridėti labai aukštos kokybės paviršiaus aktyviųjų medžiagų, kurios vis tiek ne visada gali užtikrinti kokybišką produkto patekimą ant augalo.

Siekiant, kad efektyvumas nemažėtų, įmonė BASF užregistravo Cantus®Gold, kurio produkto forma buvo pritaikyta rapsams ir į jo sudėtį buvo pridėta veikliosios medžiagos dimoksistrobino.

Krentant boskalido efektyvumui net ir pritaikytoje produkto formoje rapsų apsaugai, boskalido kiekį padidinome, užregistruodami fungicidą Efilor® ir pridėjome metkonozolo.

Po kelerių metų atsirado Pictor® Active su dar didesniu boskalido kiekiu ir piraklostrobinu. Tai - pirmas ir vienintelis mūsų produktas, kurį galima naudoti du kartus per sezoną, taip siekiant geriausio efektyvumo prieš ligų plitimą.

2022 metais užregistravome savo naujausią fungicidą Revydas®, skirtą rapsų apsaugai žydėjimo metu. Tai fungicidas su nauja produkto forma ir su dar didesniu boskalido kiekiu bei kitu unikaliu partneriu iš triazolų cheminės grupės - Revysol® (mefentriflukonazolu).

Visa tai įmonė BASF daro tam, kad žydėjimo metu naudojami fungicidai išliktų efektyvūs, o žemdirbiai užaugintų gausesnį ir kokybiškesnį derlių. Šie pokyčiai leidžia užtikrinti sprendimų efektyvumą ir užregistruoti efektyvias produktų normas, kurios išliks rinkoje ilgiau.

Skirtingose Europos šalyse per praėjusius 20 metų įmonė BASF atliko daugiau nei 20 tūkst. įvairių bandymų su rapsų fungicidais. Bandymų rezultatai suteikė labai naudingos informacijos, kurios dėka galime priimti geriausius sprendimus ir prognozuoti ateitį.

Akivaizdu, jog dėl intensyvėjančios sėjomainos ir didėjančių rapsų plotų plinta naujos ligos, tokios, kaip verticiliozė. BASF inovatyvūs fungicidai leidžia kurti efektyvius sprendimus, kurių ateities pagrindu tampa Revysol®. Ši fungicido dalis pasižymi stipriu gydomuoju veikimu,  praplečia veikimo spektrą, naudojimo laiką, mažina atsparumo išsivystymo riziką. Ji sėkmingai pakeis boskalido naudojimą.

Renkantis rapsų fungicidą, siūlome atsižvelgti į šiuos argumentus:

 1. Gamykloje paruošti galutiniai produktų mišiniai, skirti tik rapsų apsaugai, efektyvesni ir duoda didesnę grąžą nei atskirų produktų mišiniai, kurie paruošiami prieš pat purškimą.
 2. Venkite naudoti produktus, kurių forma universali ir skirta įvairioms kultūroms.
 3. Produktus naudokite taip, kaip jie registruoti, ir tokiomis normomis, kokiomis jie registruoti.

Iškilus klausimams dėl produkto panaudojimo, kreipkitės į produkto gamintojo atstovą.

Žemiau pateikti Lenkijoje atliktų bandymų rezultatai.

Rapsų kaina naudota skaičiavimams: 560 Eur /t
Produktų kainos naudotos iš internetinių parduotuvių

Norėdami daugiau sužinoti apie BASF produktus, kreipkitės į mūsų agronomus. Jie visada jums padės atsakyti į rūpimus klausimus. Agronomų kontaktai: www.agro.basf.lt

Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami perskaitykite ženklinimą ir informaciją apie produktą.

Šaltinis: BASF
Užsakymo Nr. 11259
Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos