Dotnuva, Kėdainių r. Turbūt nėra ūkininko, kuris nežinotų savaeigių purkštuvų „Agrifac“ su unikalia, analogų rinkoje neturinčia HTA purškimo sistema. Ji oriniais purkštukais leidžia mažinti purškiamo vandens kiekį ir išlaikyti nustatyto dydžio lašelius kintant oro sąlygoms ar vėjo greičiui.
Šiandien „Agrifac“ meta iššūkį greitai nusidėvinčios žemės ūkio technikos rinkai – šio savaeigio purkštuvo likutinė vertė po kelerių metų naudojimo išlieka viena didžiausių. „Agrifac“ Baltijos šalyse atstovaujančios bendrovės „Dotnuva Baltic“ atstovai atkreipia dėmesį, kad per vienuolika atstovavimo metų iš įmonės parduotų 50-ties savaeigių purkštuvų tik vienas klientas yra purkštuvą pakeitęs į kitą, ir tik todėl, kad jo ūkiui prireikė didesnės talpos ir platesnio darbinio pločio mašinos.
Tai rodo, kad „Agrifac“ kokybė ūkių savininkus tenkina ne vienus metus iš eilės. Vien tai, kad HTA purkštukai naudojami visą purkštuvo gyvavimo laiką, ūkiui leidžia sutaupyti nemažus pinigus. Pavyzdžiui, kitos purškimo sistemos 36 m pločio purkštuvui kas 1–2 metus reikia pakeisti nuo 288 iki 576 vnt. naujų purkštukų, o tai kainuoja nuo 3 iki 8 tūkst. Eur be PVM. „Agrifac“ naudojami HTA oriniai purkštukai naudojami visą purkštuvo gyvavimo laiką, nes dėvintis purkštukams oro parametrai pasikeičia, ir lašelių dydis bei purškimo norma išlieka tokia, kokia nustatyta.
Taip pat svarbu, kad savaeigio purkštuvo ilgaamžiškumui didelės reikšmės turi nuo 1986 metų „Agrifac“ gaminama ir tobulinama savaeigė važiuoklė, kuri lemia 50 proc. purkštuvo darbo stabilumą. Be to, purkštuvo kompiuteris veikia su „Windows“ operacine sistema, todėl programinė įranga prireikus kasmet lengvai gali būti atnaujinama.
Tolygumą, saugumą ir mažesnes sąnaudas užtikrina unikalūs sprendimai
Ilgai dirbti laukuose, negaištant laiko purkštuvui pripildyti, dirbant su Nyderlandų kompanijos „Agrifac“ savaeigiais purkštuvais leidžia didesnė bako talpa ir galimybė rinktis mašiną su net iki 54 m darbinio pločio sijomis.
Nepaisant didelio darbinio pločio, „Agrifac“ purkštuvo sijos visada išlieka stabilios, gerai kopijuoja dirvos paviršių. Tai užtikrina unikali sijų stabilumo ir aukščio palaikymo sistema su įrengtais jutikliais, automatiškai reguliuojanti aukštį ir gerai dirbanti ne tik lygiuose, bet ir nelygiuose laukuose, važiuojant skersai vėžių.
Ilgai dirbti laukuose, negaištant laiko purkštuvui pripildyti, dirbant su „Agrifac“ savaeigiais purkštuvais leidžia didesnė bako talpa ir galimybė rinktis mašiną su net iki 54 m darbinio pločio sijomis
Analogų rinkoje neturi ir jau gamintojos vizitine kortele tapo HTA sistema, kurios pagrindas – oriniai purkštukai. Šios sistemos esmė – skysčio ir oro maišymas pačiame purkštuke, taip gaunant skirtingo dydžio lašelius. Vadinasi, galima pasirinkti norimą lašelių dydį, nekeičiant pačių purkštukų. Į purkštuką paduodamas oras skaido lašelį, todėl augalai padengiami geriau ir tolygiau. Net keičiant važiavimo greitį, išlieka valdymo kompiuteryje operatoriaus nustatyta purškimo norma ir lašelių dydis.
Pakitus meteorologinėms sąlygoms, pvz., pakilus vėjui, operatorius vieno mygtuko paspaudimu gali nustatyti didesnį lašelių dydį ir toliau sėkmingai ir saugiai purkšti – išvengiama chemikalų tirpalo srauto nunešimo, purškiamas tik reikiamas pasėlis, neužpurškiant gretimų.
Dar vienas šios sistemos privalumas – galimybė mažinti purškimui naudojamo vandens kiekį, nes lašeliai nėra nunešami, be to, lašelių skaidymas oru užtikrina augalų padengimą tankiai mažais lašeliais. „Agrifac“ savaeigiais purkštuvais dirbančių ūkininkų patirtis patvirtina, kad vandens kiekį galima sumažinti beveik dvigubai, pvz., vietoj standartinių 200 l/ha sunaudoti tik 100 l/ha. Be abejo, dėl mažesnio vandens kiekio poreikio pasėliams purkšti taip pat gerokai didėja našumas, nes su vienu baku kokybiškai ir tiksliai nupurkšti galima daug daugiau.
HTA sistema reikšminga ir važiavimo greičiui, nes kokybiškai ir tolygiai purkšti pasėlius „Agrifac“ savaeigiais purkštuvais galima beveik dvigubai greičiau nei įprasta – vietoj 12 km/val. galima purškiamu lauku važiuoti iki 25 km/val. greičiu. Darbus spartina ir tai, kad iki laukų keliais šiais purkštuvais važiuojama net 50 km/val. greičiu.
Reti gedimai – patikimumo ženklas
Tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse dirbančių „Agrifac“ savaeigių purkštuvų vienas skiriamųjų bruožų – reti gedimai. Pasak „Agrifac“ purkštuvais mūsų šalyje prekiaujančios bendrovės „Dotnuva Baltic“ serviso inžinieriaus Kęsto Armono, tai – šių mašinų patikimumo ženklas.
„Šiuo metu Lietuvoje dirba 50 „Agrifac“ savaeigių pesticidų purkštuvų, kuriais mūsų įmonė prekiauja jau vienuoliktą sezoną. Per visą šį laikotarpį rimtesnių gedimų dar nepasitaikė, – sako serviso inžinierius, atkreipdamas dėmesį ir į purkštuvo likutinę vertę. – Kelerius metus naudotą ir tinkamai prižiūrėtą purkštuvą parduoti galima be problemų ir už gerą kainą.“
Pasak „Agrifac“ purkštuvais mūsų šalyje prekiaujančios bendrovės „Dotnuva Baltic“ serviso inžinieriaus Kęsto Armono, per dešimtmetį šių purkštuvų rimtesnių gedimų dar nepasitaikė
Jo teigimu, pagrindinis serviso darbas – techninė purkštuvo priežiūra garantiniu ir pogarantiniu laikotarpiu. Nors šią mašiną prižiūrėti nėra sunku, dauguma ūkių šiuos darbus patiki profesionalaus ir gerai mūsų šalyje vertinamo serviso kompetentingiems darbuotojams, kurie reaguoja operatyviai ir kokybiškai sprendžia technikos priežiūros bei kitus klausimus.
Dar viena serviso funkcija – naujo purkštuvo paleidimas ir operatorių mokymai, kaip reikia dirbti šia mašina. „Gamintojo techniniai sprendimai ir dėmesys kliento patogumui lemia tai, kad ūkininkai gana greitai išmoksta valdyti purkštuvą“, – tikina K. Armonas.
Daug privalumų suteikia ir realius purkštuvo parametrus leidžianti stebėti bei nuotoliniu būdu patikrinti telematikos sistema. Pasak K. Armono, ūkininkui užtenka informuoti, jei valdymo kompiuteryje pasirodo koks nors klaidos kodas ir prie sistemos prisijungęs serviso darbuotojas gali matyti, kokia tai klaida, patikrinti purkštuvo parametrus.
„Kol kas telematikos galimybėmis naudojasi tik servisas ir gamykla, siekdama įvertinti kiekvieno dirbančio purkštuvo įvairiausius aspektus ir taip dar labiau tobulinti savo gaminių kokybę, tačiau artimiausiu metu ir ūkininkams prie jos bus sukurtos prieigos“, – teigia bendrovės „Dotnuva Baltic“ serviso inžinierius, pabrėždamas, kad naujoms technologijoms ir sprendimams kurti ir diegti purkštuvų gamintoja skiria ypatingą dėmesį.
Išmanumą sieja su tausojimu
Jau ne vienus metus gamintoja „Agrifac“ įgyvendina koncepciją, kurios pagrindas – purškimas pagal kiekvieno augalo poreikius, diegdama technologijas, leidžiančias purkšti tiksliai tiek, kiek konkrečiam augalui reikia, ir tik ten, kur reikia. Taip taupomos cheminės medžiagos, kartu ir ūkių sąnaudos, be to, tausojama aplinka.
Pernai Baltijos šalyse pradėjo dirbti pirmasis Europoje savaeigis purkštuvas, fiksuojantis atskiras piktžolių rūšis auginamų kultūrų lauke. Naujasis purkštuvas su vaizdo kamerų ant sijų technologija AiCPlus, kuri filmuoja lauką ir augalus, akimirksniu informaciją apdoroja ir suteikia ūkininkams galimybę laukus purkšti dviem būdais: „žalia ant rudo“ (angl. – „green on brown“) arba „žalia ant žalio“ (angl. – „green on green“), taip pat buvo pristatytas ir Lietuvos ūkininkams.
Kartu su vaizdo kamerų technologija vis dar tobulinama ir StrictSprayPlus sistema su pulsuojančiais purkštukais, galinčiais atsidaryti ir užsidaryti per sekundę iki 100 kartų. Vadinasi, kiekvienas purkštukas pagal konkretaus augalo dydį gali išpurkšti skirtingas – vienur didesnes, kitur mažesnes – cheminių medžiagų normas.
StrictSprayPlus sistema su pulsuojančiais purkštukais leidžia taupyti chemines medžiagas, o augalus padengti tolygiai ir laukuose, kuriuose yra įvairių kliūčių, pvz., elektros stulpų ar medžių. Daugelis stambių ūkių aplink kliūtis laukuose susiformuoja technologines vėžes, kad galėtų kliūtis su žemės ūkio technika apvažiuoti nesustodami.
Važiuojant ratu su purkštuvu, išorinė sijų pusė juda daug greičiau, o vidinė lėčiau, tačiau purškiamas tas pats kiekis, todėl augalai yra perpurškiami. Jei purkštuvas yra su pulsuojančiais purkštukais, išorinei sijų pusei judant greičiau, greitesnė ir pulsacija, o vidinėje – lėtesnė. Skaičiuojama, kad važiuojant ratu naujuoju purkštuvu su pulsuojančiais purkštukais galima sutaupyti iki 20 proc. chemijos. Gamintoja siekia šią ir HTA sistemas sujungti, kad šiuolaikinis purkštuvas turėtų visas aplinką ir išteklius tausojančiam purškimui įmanomas savybes.
Tvarios gamyklos pavyzdys
Prieš kelerius metus modernizuotoje „Agrifac“ gamykloje Nyderlanduose kasmet pagaminama 200 savaeigių purkštuvų, o per artimiausius penkerius metus šį skaičių planuojama daugiau nei padvigubinti. Manoma, kad mažiausiai pusė savaeigių purkštuvų po kelerių metų turės išmaniąsias kameras ir kitas modernias technologijas.
Ūkiams aktualius šiuolaikinius sprendimus kurianti „Agrifac“ gamykla laikosi tvarumo principų ir siekia mažinti poveikį aplinkai. Pagal specialų vertinimo metodą pastatų tvarumo rodikliams nustatyti gamykla yra pasiekusi net 97,83 proc. Tai yra aukščiausias įvertinimas Nyderlanduose ir vienas aukščiausių pasaulyje.
Skaičiuojama, kad vien per 2019 metus ant 5 000 kv. m pastato stogo įrengti saulės moduliai pagamino daugiau energijos nei sunaudojo pati „Agrifac“ gamykla. Į atskirą 50 kub. m dydžio talpyklą surenkamas lietaus vanduo naudojamas savaeigiams purkštuvams tikrinti ir pastate esantiems tualetams plauti – taip vandens sąnaudos sumažintos 72 proc. Skelbiama, kad šie sprendimai leidžia gamyklai sąnaudas sumažinti iki 800 tūkst. eurų per metus.
Užsakymas Nr. 10510
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16 -
Lietuvos rinkai pristatytas naujasis skaitmeninis John Deere S7 kombainas
2024-08-07 -
Biologinės įvairovės išsaugojimas: tvaraus ūkininkavimo rodiklis
2024-07-31
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)