Gurmaniška vakarienė liepos saulės spindulių glostomame kviečių lauke – nepamirštama patirtis Šakių r. ūkininko Kęstučio Daugėlos šeimai ir jų svečiams. Profesionalaus virtuvės šefo ruošti patiekalai iš lietuviškų produktų, someljė atrinktas vynas, svajingą vakaro nuotaiką kurianti muzika – toks buvo įmonės „Syngenta Lietuva“ surengto konkurso „Elatus® Era gražiausio lauko rinkimai“ finalas.
Konkurse galėjo dalyvauti visi žemdirbiai, kurie javų apsaugai naudojo fungicidą Elatus® Era. Reikėjo nufotografuoti gražiausią lauką dviem rakursais – iš toli ir iš arti (kad matytųsi augalų būklė), sugalvoti jam pavadinimą ir trumpai aprašyti. Vertinimas buvo iš trijų dalių: kūrybinės – vertintas lauko grožis, pavadinimas ir aprašymo originalumas; techninės – pagal augalų būklę; interneto vartotojų simpatijų – pagal patiktukų kiekį. Komisija atrinko 4 finalininkus, o per parodą „Agrovizija 2019“ „Syngenta“ stende lankytojai balsuodami išrinko nugalėtoją.
„Su šeima kaip tik vykome į parodą, kai sužinojome naujieną, kad tapome nugalėtojais“, – malonias akimirkas prisimena K. Daugėla ir priduria, kad dalyvauti konkurse jį paragino šeimos nariai. Priešpaskutinę konkursui skirtą dieną, birželio 15-ąją, K. Daugėla su vaikais nufotografavo kviečių Skagen lauką, kuris iš kitų išsiskyrė nuostabiai gražia žalia spalva. Pavadino šį lauką „Kvietera“ ir vaizdingai paaiškino kodėl: „Ūkininko aistra... Gyventi ir dirbti, neskaičiuojant laiko, dėl tokio žieminių kviečių lauko! Grūdo gyvenimas – lyg visa era, kuri apima grūdo kelią nuo jo pasėjimo iki šventos duonelės atsiradimo ant mūsų kasdienio stalo. Kviečiai purškiami tik su Elatus® Era maitins mus visus visą erą!“
Ūkininkas prisimena, kad vakarienei skirtas vakaras tarsi pagal užsakymą dovanojo puikų orą, nors naktį prieš tai lijo. K. Daugėla pakvietė savo verslo partnerius, ūkio darbuotojus, šeimos narius, taip pat kleboną ir seniūną – iš viso prie stalo susėdo 30 žmonių. „Skambant muzikai, skanavome ekologiškos lietuviškos jautienos kepsnių, ragavome vyno ir kitų gėrimų, daug kalbėjomės. Buvo tikrai išskirtinis vakaras“, – prisimena K. Daugėla. Žinoma, visi grožėjosi aplinkui plytinčiu nokstančių kviečių lauku.
Šakių rajono ūkininkas Kęstutis Daugėla su šeima
„Elatus® Era yra naujas produktas ir todėl tikrai efektyvus, neabejotinai vienas iš geriausių šiuo metu esančių rinkoje. Pernai visus savo kviečių laukus purškiau Elatus® Era, šį fungicidą naudosiu ir šiemet“, – sako K. Daugėla. Iš geriausiai atrodžiusių žieminių kviečių laukų pernai jis kūlė po 8–9 t/ha, o bendras ūkio kviečių derliaus vidurkis buvo 7,7 t/ha. „Čia įskaičiuoju ir kvietukus, kurių turėjau apie 60 ha, o jų derlius siekė apie 5 t/ha“, – patikslina ūkininkas. Iš viso pernai jis prikūlė 2 200 t kviečių, beveik visi grūdai buvo ekstra klasės.
Gražiausias kviečių laukas „Kvietera“
Šiemet žieminiai kviečiai gerai peržiemojo, o štai pavasaris nebuvo idealus – augalus pažnaibė šalnos, trūko ir drėgmės. Kad derliaus potencialas būtų išsaugotas iki javapjūtės, dar laukia daug technologinių pasėlių priežiūros darbų, iš kurių vienas svarbiausių – purškimas fungicidais. „Beje, vienas darbuotojas ragina mane ir šiemet dalyvauti gražiausio lauko konkurse. Jei kviečiai bus gražūs, kodėl gi ne. Gal daugiau konkurentų šiemet bus, bet pabandyti juk galima“, – svarsto Šakių r. žemdirbys Kęstutis Daugėla, ūkininkaujantis jau 30 metų.
Elatus® Era – tai plataus spektro, sisteminio veikimo, pirazolkarboksamidų ir triazolų cheminių grupių fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, miežių, kvietrugių ir žieminių rugių apsaugai nuo grybinių ligų (septoriozių, dryžligių, rūdžių ir rinchosporiozės). Optimalus šio fungicido purškimo laikas žieminiuose kviečiuose yra nuo vėliavinio lapo išsiskleidimo (BBCH 39) iki varpos pasirodymo pradžios – pradedant plyšti lapamakštei (BBCH 49), optimali norma – 0,8 l/ha. Produkto sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: solatenolas 75 g/l + protiokonazolas 150 g/l. Jų veikimas skirtingas: protiokonazolas turi stiprų gydomąjį veikimą, todėl sustabdo jau pradėjusias plisti ligas, o solatenolas išsiskiria ilgu (5–6 savaičių) apsauginiu veikimu nuo ligų ir pasižymi fiziologiniu poveikiu augalui: reguliuoja žiotelių atidarymą ir taip sumažina vandens išgarinimą, todėl padidėja augalo atsparumas sausrai. Tai leidžia sausros sąlygomis išsaugoti derlių ir grūdų kokybę.
Užsakymas Nr. 10166
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)