Žemės ūkio technikos bendrovė „DOJUS agro“ Lietuvos žemdirbiams pristatė vieną didžiausių gamintojo John Deere šių metų naujienų – analogų rinkoje neturintį skaitmeninį kombainą John Deere S7850.
Pristatyme dalyvavę ūkininkai turėjo išskirtinę galimybę patys išbandyti, kaip veikia kombainas, aprūpintas pirmąja rinkoje moderniausia prognozine automatikos sistema. Išbandžiusieji teigė, kad mašina stebina išmanumu ir komfortu.
Tiesioginė sąsaja su palydovu, stereokameros, naujas variklis, nauja išpylimo sraigė, tobulai darbui pritaikyta kabina, tiksliosios žemdirbystės sistemų gausa – tai tik keletas ypatybių, kuriomis gali pasigirti šis kombainas.
Žemdirbiai turėjo išskirtinę galimybę išbandyti naująjį skaitmeninį John Deere S7 850 kombainą
Dirba už ūkininką
Kuo išskirtiniai naujieji John Deere S7 kombainai? Pasak „DOJUS agro“ produktų grupės vadovo Aurimo Cikanavičiaus, pati didžiausia naujovė – tai, kad jie visiškai skaitmeniniai. Tai milžiniškas technologinis šuolis į priekį derliaus nuėmimo technikos srityje.
„Kombainai turi tiesioginę sąsają su palydovu. Tai leidžia jiems tiksliai save suprogramuoti, kaip turi elgtis vienu ar kitu atveju javų lauke. Pavyzdžiui, gauna informaciją, kad javai praėjusią savaitę buvo statūs, o šiuo metu yra sugulę, ir pagal tai patys reguliuoja tiek savo važiavimo greitį, tiek sietų ar būgno tarpą, kad išlaikytų didžiausią našumą“, – pasakoja A. Cikanavičius.
„DOJUS agro“ produktų grupės vadovo Aurimo Cikanavičiaus teigimu, šios serijos kombainus galima vadinti beveik autonominiais
Kabinos priekyje sumontuotos rinkoje analogų neturinčios dvi stereokameros, kurios skenuoja augančius javus (8 metrus į priekį) ir pagal palydovinius vaizdus sukurtus biomasės žemėlapius. Visa tai leidžia kombainui tiksliai pakoreguoti važiavimo greitį čia ir dabar. Taip optimizuojamas kombaino darbas ir pasiekiamas didžiausias našumas net sąlygoms pasikeitus. Su derliaus nustatymo ir prognozinės važiavimo greičio automatikos funkcijomis net mažiau patyrę operatoriai galės visą dieną dirbti maksimaliu našumu.
Šios kameros liko įvertintos ir ūkininkų. „Priekyje esančios kameros mato pasėlį ir pagal tai kombainas reguliuoja greitį, kitus parametrus, greitai persiorientuoja. Tad kombainas pasirodė labai išmanus“, – po važiavimo kombainu, įspūdžiais dalijosi Utenos r. ūkininkas Eimantas Rapnikas.
Utenos r. ūkininkas Eimantas Rapnikas teigė, kad tokių naujoviškų skaitmeninių sprendimų, kurie įdiegti John Deere S7, jam matyti neteko
Be to, kombainų John Deere S7 varikliai palaiko didesnį sukimo momentą, o tai ypač aktualu kuliant drėgnomis sąlygomis. „Tokiomis sąlygomis jis važiuoja net 20 proc. našiau nei jo pirmtakas. Tai reiškia, kad kartu sutaupoma ir 20 proc. degalų“, – paaiškino produktų grupės vadovas ir pabrėžė, kad naudojant visas šias išmanias kombaino sistemas šimtaprocentinis darbo našumas išlaikomas visą dieną.
Šis kombainas ne veltui vadinamas skaitmeniu – jame gausu tiksliosios žemdirbystės sistemų. Viena išskirtinių – Machine Sync. Ji leidžia prisijungti prie šalia važiuojančio John Deere traktoriaus. „Tai reiškia, kad kombaino operatorius perima traktoriaus valdymą, jį reguliuoja, gali pavažiuoti su juo į priekį, atgal, į vieną ar kitą šoną, kad grūdai priekaboje būtų paskleidžiami tolygiai, būtų užtikrintas itin tikslus iškrovimas, pavyktų išvengti mašinų susidūrimo rizikos ir technikos operatoriai patirtų mažiau įtampos“, – sistemos privalumus vardijo A. Cikanavičius.
John Deere S7 kombainai turi ir naują išpylimo sraigę, kurios našumas siekia 150 l/min, taip pat reguliuojamą sraigės snapelį, kuris operatoriui leidžia tiksliai išberti grūdus į priekabą išsaugant kiekvieną grūdą.
Kombainų šiaudų smulkintuvas Extra Fine Cut turi patentuotus peiliukus su mažomis duobutėmis paviršiuje, o tai lemia net iki 15 kW mažesnį galios poreikį. Anot A. Cikanavičiaus, sutaupytą galią ūkininkas gali išnaudoti kūlimui.
Nemažai ūkininkų pagyrų sulaukė pjaunamoji John Deere HD 35X. „Pjaunamoji labai tolygiai pjauna, kalbėjau su kitais ūkininkais – jiems irgi labai patiko“, – mintimis dalijosi E. Rapnikas.
„Didžiausią įspūdį paliko pjaunamoji, jos kopijavimas. Vienoje vietoje javai buvo sugulę ir suplakti, bet juos labai sėkmingai nuėmė. Kombainas sulėtino greitį iki 2,7 km/val. ir įveikė tą plotą be jokių pastumdymų. Dirva šlapia, bet šis vikšrinis kombainas puikiai važiuoja, ratinis vargiai važiuotų. Nors sąlygos ir sunkios, važiavo maždaug 4,7 km/val. greičiu. Tad vertinu tikrai labai gerai“, – po bandomojo važiavimo sakė Elektrėnų sav. ūkininkas Saulius Stirna.
Elektrėnų sav. ūkininko Sauliaus Stirnos manymu, kombainas puikiai susitvarkė su išgulusiais javais
Sukurti dirbti komfortiškai
Naujieji John Deere S7 kombainai gali pasigirti patogia flagmano X9 kabina, aprūpinta panoraminiais langais, užtikrinančiais puikų matomumą nuo pat nuožulniosios kameros iki iškrovimo sraigės galo. Kabinos durys turi elektrinį uždarymo įtaisą, šis jas pritraukia, tad į kabiną nepatenka dulkių ir užtikrinama tyla dirbant.
Išskirtinį komfortą suteikia ne tik nauja odinė sėdynė su vėsinimo ir masažo funkcijomis, bet ir kabinoje sumontuoti du dideli garsiakalbiai, talpus šaldytuvas, patogios daiktadėžės. Be to, yra galimybė naudoti laisvų rankų įrangą.
„Šių kombainų ekranai didesni ir geresnės – HD – raiškos. Juose galima matyti ir vaizdo kamerų vaizdą, visus kombaino parametrus“, – kabinos privalumus toliau vardijo A. Cikanavičius
Komfortą įvertino ir mašiną išbandę žemdirbiai. „Viskas padaryta komfortiškai, kad ūkininkas patogiai dirbtų, o ne vargtų“, – sakė S. Stirna.
Traktorius su išskirtine eAutoPowr transmisija
Nuėmus derlių, iš karto seka žemės dirbimo ir sėjos darbai, todėl ūkininkams suteikta galimybė gyvai išbandyti ir dar vieną šių metų naujieną Lietuvoje – naująjį 410 AG John Deere 8R traktorių. Jo išskirtinumas – rinkoje analogų neturinti eAutoPowr transmisija, kuri šiųmetėje parodoje „Ką pasėsi...“ apdovanota parodos medaliu.
John Deere 8R 410 traktorius su išskirtine eAutoPowr transmisija
„DOJUS agro“ produktų grupės vadovo Manto Liepuonio teigimu, ši transmisija sujungia mechaninę ir elektrinę galios perdavimo sistemas į vieną. Transmisija yra bepakopė – tai, ką ūkininkai įpratę turėti mažesnės galios traktoriuose, dabar tai gali rasti ir gerokai galingesniame John Deere8R.
„eAutoPowr transmisija turi elektrinę galios perdavimo sistemą, o standartinėse bepakopėse transmisijose yra hidraulinė galios perdavimo sistema. Su elektrine sistema sumažinami galios nuostoliai. Važiuojant į kalną, transmisija ratams perduoda didžiausią traktoriaus galią, važiuojant nuo kalno – variklis sumažina sūkius, tad taip užtikrinamas ekonomiškumas“, – aiškino M. Liepuonis.
Pasak „DOJUS agro“ produktų grupės vadovo Manto Liepuonio, eAutoPowr transmisija leidžia dirbti ekonomiškiau
Automatinė padangų slėgio reguliavimo sistema – dar vienas šio traktoriaus ypatumas, išskiriantis jį rinkoje.
„Automatinė padangų slėgio reguliavimo sistema visiškai integruota – lauke nėra jokių kyšančių žarnelių. Valdymas labai paprastas – vos vieno mygtuku paspaudimu galima sureguliuoti slėgį. Ši sistema užtikrina mažesnį dirvos suspaudimą, padeda išlaikyti didžiausią trauką, neleidžia prabuksuoti“, – sistemos vertingąsias ypatybes pristatė M. Liepuonis.
Šis traktorius taip pat turi patogią kabiną, kurioje šiuolaikinis operatorius ras viską, ko gali prireikti: puikią garso aparatūrą, odinę sėdynę su masažo ir vėsinimo funkcijomis, didelį šaldytuvą.
„Komfortas – superinis. Traktorius maksimalios komplektacijos: odinė sėdynė, garso kolonėlės, su visais patogumais. Važiuodamas ilsiesi, o ne dirbi“, – mintimis dalijosi Šalčininkų r. ūkininkas Pavelʼas Bandalevičʼius.
Naujojo traktoriaus patogumu įsitikino ir jį išbandęs Šalčininkų r. ūkininkas Pavel Bandalevič
Ūkininkui didžiausią įspūdį paliko eAutoPowr transmisija ir automatinė padangų slėgio reguliavimo sistema.
„Įdomiausia buvo transmisija, nes jau turiu tokius 2 senesnės versijos John Deere traktorius. O juk galios perdavimas yra labai svarbu. Padangų pripūtimo sistema taip pat verta dėmesio. Per sezoną sąlygos pasikeičia daug kartų, tad toks lengvas pripūtimas – vienas iš geriausių sprendimų“, – teigė P. Bandalevič.
Tiesa, apie 100 žemdirbių šį traktorių išmėgino ir anksčiau vykusiose lauko dienose skirtinguose rajonuose: Joniškio, Kaišiadorių, Panevėžio, Jurbarko. Pasak M. Liepuonio, traktorius sulaukė daug pagyrų būtent dėl unikalios eAutoPowr transmisijos.
Iškart nuėmus derlių – skutikas KUHN Optimer
Našiems traktoriams reikalingi ir su jais derantys, maksimaliai dirbti galintys padargai, todėl naująjį traktorių buvo galima išbandyti su iš tiesų rimtu padargu – greitaeigiu seklaus dirvos įdirbimo skutiku KUHN Optimer L 9000, kuriuo dirva skutama iškart nuėmus derlių.
Greitaeigis seklaus dirvos įdirbimoskutikas KUHN Optimer L 9000 demonstruotas su John Deere 8R traktoriumi
Pasak „DOJUS agro“ KUHN produktų specialisto Ryčio Vainikonio, KUHN Optimer prikabinami skutikai gali būti nuo 3 iki 12,5 m darbinio pločio.
„Skutikai klasifikuojami į L ir XL modelius pagal diskų diametrą. Vieni yra 51, kiti – 62 cm diametro. Kokį rinktis, priklauso nuo to, kaip ūkininkas nori dirbti – sekliau ar giliau“, – pasakojo R. Vainikonis.
Prekių ženklo KUHN atstovas Dmitry Tyapkin ir „DOJUS agro“ KUHN produktų specialistas Rytis Vainikonis žemdirbiams išsamiai pristatė KUHN žemės dirbimo ir sėjos techniką
Prikabinami 6 m ir didesnio darbinio pločio skutikai turi išskirtinę dirvos kopijavimo sistemą Steady Control, kuri padeda išlaikyti vienodą dirvos suspaudimą.
„Ūkininkui su šia sistema nereikia sukti galvos, kaip išlaikyti darbinį gylį – su labai plačiu padargu gali dirbti tolygiai ir užtikrintai net sudėtingame reljefe“, – kuo sistema unikali, aiškino R. Vainikonis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Biologinės įvairovės išsaugojimas: tvaraus ūkininkavimo rodiklis
2024-07-31 -
BASF diskusijų studija: inovacijos žemės ūkyje padidins sektoriaus našumą ir tvarumą
2024-07-04 -
Atskleidžiamas skystųjų kiaulių srutų digestato potencialas: naujas požiūris į tvarią žemdirbystę
2024-07-04
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)