Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Verslo informacija
Laukai jau laukia kūlimo, tik ar leis orai?

Pastarosiomis dienomis Lietuvos dangų niauksto lietaus debesys. Ūkininkai akylai stebi prognozes ir laukia palankaus oro kūlimui. Jei lietus neužsilaikys, jau kitą savaitę galime tikėtis javapjūtės piko.

„Judesys mūsų elevatoriuose vyksta. Jau liepos 5 d. sulaukėme pirmos žieminių miežių partijos. Jų bendrai jau suvežta apie 90 procentų. Dabar buvo pradėję važiuoti rapsai, tik kad lietus sutrukdė. Jei ne jis, elevatoriuose nuo veiksmo jau būtų karšta“, – tikina „Linas Agro“ Grūdų centrų direktorius Alvydas Ramanauskas.

„Bet kokiu atveju esame visiškai pasiruošę. Visuomet klientams rūpi eilių klausimas. Visi nori būti aptarnauti kuo greičiau. Tad, kad pagreitintume grūdų priėmimo procesą, juos pilsime ir į elevatoriaus aikšteles, ir į rankoves. Įdarbinome daug sezoninių darbuotojų, ilginsime elevatorių darbo valandas. Jei reikės, dirbsime ir iki dvyliktos nakties“, – sako Alvydas Ramanauskas.

Dėmesys kokybei

„Šiais metais, ruošdamiesi sezonui, daug dėmesio skyrėme kokybei, taip pat klientų patirčiai gerinti. Visuose elevatoriuose įvedėme bendrą kokybės standartą, kuris galiotų visuose mūsų elevatoriuose.

Bene labiausiai džiaugiamės mūsų laboratorijų naujove – robotizuotais grūdų sijokliais, kurie padės ne tik operatyviau, bet ir tiksliau nustatyti grūdinių priemaišų ir šiukšlių kiekį grūduose. Kuomet nelieka žmogiškojo faktoriaus, nelieka ir abejonių dėl duomenų tikslumo“, – įsitikinęs direktorius.

Pasak „Linas Agro“ Grūdų centrų direktoriaus Alvydo Ramanausko, visuose elevatoriuose įvestas bendras kokybės standartas

Klientų patogumui, daugelyje elevatorių prie svarstyklių jau veikia ir švieslentės, kuriose klientai gali patys sekti sunkvežimių svorio rodmenis.

„Bet kokiu atveju, ar klientas yra patenkintas  mūsų teikiamomis paslaugomis, sužinoti galime tik paklausę jo paties. Štai kodėl iniciavome klientų pasitenkinimo tyrimą. Po apsilankymo elevatoriuje, ūkininkai trumpąja žinute bus kviečiami atsakyti į keletą klausimų apie savo vizitą ir įvertinti gautų paslaugų kokybę. Ir jei tik matysime, kad kas nors negerai, imsimės veiksmų, kad tai ištaisytume“, – tikina „Linas Agro“ Grūdų centrai direktorius Alvydas Ramanauskas.

Rapsai džiugina aliejingumu

Kalbėdamas apie šių metų derlių, „Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovas Justas Eimontas pastebi, kad šiais metais rapsų kokybė pralenkė pernykštę.

Rapsų aliejingumas siekia net 47 ir daugiau procentų, pernai aliejingumo vidurkis buvo apie 45 procentus. Geru aliejingumu neatsilieka ir ekologinių ūkių rapsai – jis toks pat aukštas.

„Linas Agro“ grūdinių kultūrų pirkimo vadovo Justo Eimonto tikinimu, šiais metais rapsų kokybė geresnė nei pernykščių

„Kalbant apie miežius, vienintelė tendencija, kurią pastebime, kad gausiu derliumi ir kokybe šiais metais džiaugiasi tie ūkininkai, kurie nuosekliai investavo į savo laukus – laikėsi rekomenduojamų agrotechnologinių programų. Tokie ūkininkai kūlė ir 8, ir 9 tonas iš hektaro. Žinoma, trąšos, mikroelementai, sertifikuotos sėklos kainuoja, tačiau atsiperkamumas per tonų kiekį iš hektaro buvo didesnis. Taupymas ne visada naudingas“, – įsitikinęs grūdinių kultūrų pirkimo vadovas.

„Dabar visi stebime dangų. Tokio ilgo periodo, kad būtų daug saulės, karščio ir mažai lietaus, panašu, nenumatoma. Tačiau tikimės geriausio, kad ūkininkai ištaikys tarpą ir spės nusikulti. Galbūt šiais metais grūdų kokybė bus tinkama eksportui, mat pastarieji dveji metai šiuo klausimu buvo sudėtingi“, – dabartinėmis nuotaikomis dalijasi Justas.

Grūdų eksporto rokiruotės Europoje

Europos grūdų rinkose šiais metais galima tikėtis naujų posūkių, susijusių su grūdų prekyba. Anot „Linas Agro“ grūdų prekybos vadovo Svajūno Banelio, šie pokyčiai ir su politiniais niuansais susiję, ir nulemti gamtinių sąlygų.

„Panašu, kad šiais metais eksporto klausimais turėsime konkuruoti su Vokietija, kuri nusitaikė į Pabaltijo eksporto rinkas. Anksčiau didžiąją grūdų dalį Vokietija eksportavo į Iraną, tačiau, tikėtina, šiais metais Iranas grūdus pirks iš Rusijos, su kuria šiuo metu palaiko glaudžius santykius.

„Linas Agro“ grūdų prekybos vadovas Svajūnas Banelis teigia, kad šiemet greičiausiai dėl eksporto Lietuvai teks konkuruoti su Vokietija

Europoje vis labiau girdimi lenkai, kurie nemažai grūdų atsiveža iš Ukrainos. Be to, išmoko užsiauginti grūdus ir patys, aukštos kokybės.

Ukrainoje grūdų kokybė gera, rapsų derlius gausus ir jis šiuo metu jau keliauja į pagrindines Europos rinkas: Vokietiją, Olandiją, Belgiją. Vis dėlto, kas liečia kitas kultūras, panašu, su eksportu Ukraina ir šiemet turės problemų.

Ispanija šiais metais visiškai išdžiūvo, tad čia turėtų būti aukštos kokybės kviečių poreikis“, – apie situaciją Europos rinkose dalijosi Svajūnas.

„Linas Agro“ grūdų priėmimo punktai

Daugiau informacijos apie „Linas Agro“ grūdų supirkimo punktus – čia.

Užsakymo Nr. 11342
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos